Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
nadeszła chwila kupienia pierwszego drona #fpv. Czytałem parę postów pod tagiem. Zastanawiam się czy kupić małego(1-2s), czy może od razu coś większego. Chciałbym przeznaczyć na to max 500zł. Dron ma być przede wszystkim wytrzymały.
Tutaj zastanawiam sie nad
Mobula 6
EMAX Tinyhawk II
Eachine Novice-I - tylko to juz mocno przekracza mój budżet. Poza tym mam już kontroler.

Posiadam:
- frsky taranis q x7
- google VR006 - dostałem wraz z kupnem tego zestawu

Czy macie inne propozycje
#fpv
  • 19
@robcioo1994: Ja na pierwszego drona złożyłem od razu 5". Na używkach, nieco taniej niż nowy. Jak dobrze poszukasz to może już używkę złożonego kupisz.
Mnie maluszki nie przekonują. Chociaż jeśli mieszkasz w mieście bez dostępu do większych obszarów zieleni na których można ćwiczyć to jednak taki whoop to lepszy pomysł ? Sam nie wiem.
@robcioo1994: Jeżeli ma być wytrzymały i całkiem szybki to jak najbardziej mobula 6. Canopy tam pęka dość szybko ale wystarczy sobie wydrukować takie z TPU i moja lata już od premiery bez problemu. Na wietrze nią nie polatasz bo jest za lekka, ale w dni bezwietrzne i do domu nadaje się idealnie.
@NTSW: @Norman2: Zastanawiałem się nad Nazgul5, ale obawiam się, a raczej stwierdzam fakt, że szybko go rozbije. Więc trochę szkoda mi wydawać tyle kasy na początek. Myślałem żeby kupić go jako następnego. Teraz szukam czegoś co pozwoli mi na naukę latania tym. Czegoś tańszego, ale i wytrzymałego.

@TechBoss-pl: znalazłem jeszcze toDiatone-2019-GT
oraz Eachine Tyro99 oraz Emax-TinyhawkS

Ale chyba zostanę przy Mobula 6, z racji dużej ilości materiałów na
@robcioo1994: Nazgul jest naprawdę spoko, ale nim nie polatasz wszędzie tam gdzie maluchami. Diatone to tez spoko opcja tam już masz normalnie FC i ESC osobno. Ludzie później przekładają te bebechy do 2,5 calowej ramy, zakładają większe śmigła i mają całkiem żwawego mikrusa (2,5 cala). Tym niestety w domu już nie polatasz.
Tyro sobie odpuść. Naprawdę. Odpuść. TynyhawkS lata na 1S lub 2S, więc jest bardziej wszechstronny. Polatasz w domu i
@TechBoss-pl:
Mogłbys mi opdpowiedz jaką wersje mobuli 7 mam wybrać?
- DSM2/DSMX Receiver
- Frsky EU-LBT Receiver
- Frsky Non-EU Receiver

Rozumiem ze Frsky EU-LBT Receiver powinnien być dobry dla mojej aparatury?
Posiadam FRSKY TARANIS QX7.