Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Pracuje w Niemczech w szpitalu jako lekarz.
Jest to szpital tzw. Maximalversorgung, czyli najwyższy poziom referecyjny na równi z klinikami uniwersyteckimi w połączeniu z drugim dużym szpitalem w mieście w sumie ok 650 łóżek.
W promieniu 60 km jesteśmy głównym szpitalem dla większość specjalizacji.
Pomału wszystkie planowane operacje które nie trzeba wykonać w ciągu 4 tygodnii są zawieszane i zaczynamy wykonywać tylko operacje zagrażające życiu.
Może ktoś chce posłuchać mojego narzekania na przygotowanie i jakie zmiany zachodzą z dnia na dzień w codziennym szpitalnym życiu?
Chetnie też na jakieś pytania odpowiem.
#koronawirus
  • 44
@Der_urologe:
1. Szumowski dzisiaj przekazał, że szpitale zakaźne mają 700 respiratorów i chcą tą liczbę zwiększyć do 1000, ile mają Niemcy?
2. Dużo się pisze, że Niemcy zrobili ponad 200 tys. testów, ale 2 lekarzy na Wykopie pracujących w DE temu zaprzeczało, jak jest w rzeczywistości? Ile robią dziennie?
@dictionaryman:

czemu zawieszacie operacje? szpital będzie przekształcany w zakaźny?

Próbujemy mieć tyle wolnych łóżek i pomieszczeń ile się da żeby w najgorszym wypadku moc przyjąć jak najwięcej chorych na Covid.
Oraz nie chcemy zagrażać życiu pacjenta po operacjach i zwiększać ich ryzyko zarażenia się.
W naszym mieście są 3 placówki. Najmniejsza placówka jest zaplanowana jako szpital zakaźny z 200 łóżkami ale przygotowujemy się że będzie trzeba wykorzystać też inne placówki.
Jak
@unikalny3:

tak szczerze, jak bardzo ta sytuacja jest #!$%@??


Narazie. Ciężko powiedzieć. Mnie czeka pewnie miesiąc jak na wojnie. Cały personal medyczny się boi. U nas raptem 17 zakażonych i jeszcze wszystko działa.
W Francji słyszę tragiczne wieści. Odsyłanie pacjentów z powodu braku łóżek i respiratorów.

Z resztą najlepiej może odpowiedzieć na to epidemiolog.
Ja chce przedstawić perspektywę lekarza.
@dasters:

masz poczucie, że rzad niemiecki podejmuje dobre dzialania czy przeciwnie?


Osobiście uważam że powinni działać szybciej i już teraz ogłosić kwarantannę jak we Włoszech.
Chociaż system zdrowotny u nas się jeszcze dobrze trzyma.
Jestem za podobnym shutdownem jak wykonali to w Korei Południowej.
Jednak rozumiem że na zachodzie ejst inna mentalność niż u Azjatów.
@Pustulka:

1. Szumowski dzisiaj przekazał, że szpitale zakaźne mają 700 respiratorów i chcą tą liczbę zwiększyć do 1000, ile mają Niemcy?

2. Dużo się pisze, że Niemcy zrobili ponad 200 tys. testów, ale 2 lekarzy na Wykopie pracujących w DE temu zaprzeczało, jak jest w rzeczywistości? Ile robią dziennie?

1. W Niemczech jest około 25000 respiratorów. Tylko że personelu będzie brakować.
2. Nic mi nie wiadomo ile testów wykonali Niemcy. Ciężko
@dziadeq:

nie wstyd ci, że wykształciłes się za nasze a teraz pracujesz dla Niemca? Skoro Niemce takie fajne czemu siedzisz na POLSKIM wykopie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wykształciłem się za hajsy podatników austriackich w Polsce nigdy na uczelni nie byłem. Bardzo się wstydzę że nie mogłem doświadczyć polskiej uczelni. Medycyna na światowym poziomie tak mi mówił kolega z Syrii który tam studiował.

Wolny internet. Mogę siedzieć gdzie
@Der_urologe: ale co ty tam będziesz robił? doskonale znam niemiecki i twój nick sugeruje dla mnie, eksperta, jasno, że jesteś po prostu urologiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to powodzenia i uważaj na siebie!