Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy w znalezieniu pewnej "bajki". Choć jak dla mnie to chyba bardziej jest anime w stylu amerykańskim (coś jak animatrix). Owa bajka leciała na kanale "Fox Kids", którego później przemianowano na "Jetix" a teraz to jest chyba "Disney Channel". Bohaterami tej bajki był jakiś oddział specjalny do zwalczania "specjalnych problemów", który z czasem zaczął się zajmować likwidacją obcych na ziemi. Prawie na pewno jestem pewny że nazwa tego oddziału wyglądała tak -> X-[liczba], być może to był także tytuł bajki. Jeden z pierwszych odcinków (albo grupy odcinków) traktował o wielkiej suszy w jakimś miasteczku. Wszędzie brakowało wody, toteż gdy zaczęła się zbliżać wyczekiwana burza, wszyscy wystawiali na ulice baniaki by je napełnić "deszczówką". Nikt nie zwrócił uwagi na to że burza ta wyglądała bardzo dziwnie (ktoś to zaznacza w bajce). Dzieciaki się bawią w deszczu i takie tam, ludzie się cieszą. Po skończonej ulewie ludzie zaczęli pić zebraną wodę. Był jakiś dzieciak co tego nie zrobił, jako jedna z nielicznych osób, ponieważ miał przy sobie cały czas cole. Ludzie następnie zaczynali mieć problemy zdrowotne, i chyba mutowali w "obcych". Oddział do zadań specjalnych w jakiś sposób się z tym uporał, po zlokalizowaniu przyczyny (deszcz) - pomógł im w tym niezarażony chłopak, który przez cały dzień pił cole. Odcinek skończył się tak, że oddział prawdopodobnie wychodził z jakiegoś szpitala, lecz kadr był skierowany na śmietnik, z którego wyczołgało się "coś" żółtego albo pomarańczowego. W bajce w innych odcinkach prawdopodobnie występowały jakiegoś typu zombie, produkowane przez obcych. Byli to chyba zwykli ludzie, którzy mieli założone jakieś dziwne przezroczyste hełmy na głowy. Przebicie tych hełmów powodowało śmierć zombie - prawdopodobnie by zombie żyły, musiała oddychać innym gazem.

#bajka #anime #foxkids #pomoc #bajki #pytanie #obcy #cola
  • 5
@tanihaszcz: Nie w mutantów, zaczęli się nagle starzeć. Potwierdzam, to kosmiczne biuro śledcze. Jak byłem mały bałem się tego oglądać a z tego co pamiętam bajka ma niezłą fabułę i skupia się na zaginięciu poprzedniego członka grupy.