Wpis z mikrobloga

Kiedy półtora roku dołączałem do nowego zespołu programistycznego zupełnie nie spodziewałem się, że dane mi będzie… programować graficznie. W Apache NiFi. I na dodatek zostać swego rodzaju zespołowym ekspertem w tej technologii. Posłuchajcie mojej historii pełnej przygód i wyzwań, jak również irytacji, zniecierpliwienia i wreszcie zadowolenia z dobrze wykonanej pracy i rozwiązanych problemów.

LINK: O tym, jak zupełnie przypadkiem zostałem NiFi-owym ekspertem

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
#programowanie #nifi #minifi #naukaprogramowania #programista15k #programista
Pobierz informatyk - Kiedy półtora roku dołączałem do nowego zespołu programistycznego zupełn...
źródło: comment_1584263674V43rrJYeD0aUccUeIUVvfN.jpg
  • 7
@Djelon: NiFi to "łatwy w użyciu, wydajny i niezawodny system do przetwarzania i dystrybucji danych", więc z Delphi ma raczej niewiele wspólnego. Przepływy danych programuje się graficznie, zamiast pisać kod, ale nie tworzy się żadnego dodatkowego interfejsu użytkownika.
@mccloud: w pewnych przypadkach poniekąd tak. ;) Główna różnica względem typowych narzędzi ETL-owych polega na tym, że NiFi jest bardziej ukierunkowane na przetwarzanie pojedynczych wiadomości aniżeli na dokonywanie zbiorczych transformacji danych.
@informatyk: Atak z ciekawości jaki jak to działa. Klepiesz taki ładny grafi i co dalej? Jest odpalony jako skrypt bashowy? działa na własnym JVM? Kompilowany do jakiegos exe?
"Bawiłem się" Pentaho ETL i MS SSIS, więc w sumie miło widzieć kolejne narzędzie. :)
@mccloud: NiFi jest normalną apką javową. Wyklikany flow od razu można odpalić i przy pomocy UI mieć wgląd do tego co i na jakim etapie jest aktualnie przetwarzane, jakie lecą błędy itd. Oprócz tego flow jest automatycznie zapisywany do configu .xml, więc w łatwy sposób można go gdzieś przekopiować nawet bez udziału NiFi Registry.