Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopowicze!

Sytuacja z #koronawirus jest ciężka, ale czasem wyjechać w trasę nadal trzeba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zerknijcie na to, co oferuje nasza aplikacja ORLEN Pay - płatności elektroniczne bez wchodzenia na stację, bez podawania rąk i używania banknotów, które wcześniej przeszły przez wiele osób.

Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych Mirków i Mirabelki do pobrania apki i przejścia na płatności mobilne z ORLEN Pay.
Pobierz
źródło: comment_1584021544h3KDDpBxWCtaoMyhfgjaUe.jpg
  • 234
@hesus: ten mit o nie używaniu komórek został "importowany" z komórek analogowych (walizek) które miały moc nawet 10W co faktycznie generować mogło iskry na metalowych przedmiotach. Obecna moc i rodzaj transmisji uniemożliwia takie cuda. Komórki tamte wymarły a mit został :). Dużo niebezpieczniejsze jest, kiedy w trakcie tankowania, wsiada się i wysiada z samochodu nie rozładowując ładunku statycznego powstającego w trakcie ocierania się o tapicerkę, dotykając np obudowy dyspozytora, tylko od
@orlen_lite: Używam z pół roku, ale niemal zawsze jest problem ;/
Kiedyś zauważyłem, że GPSa łapie 2 dni... no to włączałem mapy googla, tam znajdywało mnie dużo szybciej i dopiero Orlen, ale i wtedy potrafi zawieźć i nie zapłaci/robi coś, ale nie pisze co. Wyskoczy błąd.
Idziesz do kasy - transakcja zablokowana... czekasz więc z 5min i blokada schodzi. Płacisz.

Jak na razie zdarzyło mi się 4x zablokowana transakcja i więcej
@EntryMode:
O ile dobrze pamiętam, przy płatności 3D Secure jesteś przekierowany na stronę gdzie masz potwierdzić płatność, przepisać kod, czy coś tam. Skąd sklep miałby wiedzieć, że ma coś takiego wyświetlić, gdyby w ogóle nie wiedział o istnieniu czegoś takiego, jak 3D Secure? Wyobrażam sobie, że w przypadku potwierdzeń pushem do apki mobilnej byłoby to możliwe w sposób przeźroczysty dla sklepu, jednak w przypadku smsów, itp. chyba nie bardzo.

Zresztą:

https://www.bankmillennium.pl/individuals/support/guides-to-products/cards/3d-secure
@Brut_all: Informacja wynika z tego że.. nie wszystkie kraje są tak dobrze rozwinięte pod względem kart płatniczych jak Polska, Polske może nawet bić się o miano lidera płatności kartami, dlatego wiele innowacyjnych rozwiazan jest testowana u nas, visa weryfikuje wszystkie firmy w Polsce pod 3dsecure, nie spotkalem sie jeszcze z jego brakiem w Polsce. BTW 3dsecure to nie tylko kod rowniez mozesz potwierdzic transakcje za pomoca apki mobilnej (czesciej stosowane) lub
@EntryMode:
Przed chwilą pisałeś, że nie może istnieć coś takiego, jak sklep nie wspierający 3D Secure, a teraz piszesz coś o krajach. Jeśli klient zlinkowanego powyżej Millennium banku może kupować w sklepie zagranicznym, w którym nie ma 3D Secure, to dlaczego przestępca miałby tego nie zrobić?
Poniewaz lokalizacja bedzie niezgodna z klientem banku o czym pisalem na poczatku, wejdź na jakiś IRC CC gdzie ludzie palą karty (nie ptorzebujesz thora) i zoabcz jak to dziala, co sekunde a nawet milisekunde pali sie karte na kilka dolarow zobaczysz jak funkcjonuja zabezpieczenia i dlaczego karty sa najbezpieczniejszym srodkiem platniczym na swiecie
@EntryMode:
Zupełnie nie rozumiem, jakie znaczenie ma lokalizacja klienta przy zakupach przez internet. Prosty scenariusz: jest sobie sklep online zlokalizowany w Rosji, czy gdzieś w Bangladeszu, który nie wspiera 3D Secure. Ja jestem klientem polskiego banku i chcę coś kupić z tego sklepu. Podaję dane karty i klikam "zapłać". Tutaj pojawia się pytanie: wg Ciebie nie będę w ogóle w stanie wykonać takiej płatności? A jeśli będę w stanie, to dlaczego
@orlen_lite: Co zrobić aby na fakturze widniał numer rejestracyjny auta? W aplikacji mam wpisany numer, jest tylko jedno auto przypisane do konta a na fakturze nie ma numeru rejestracyjnego.