Wpis z mikrobloga

#opony #motoryzacja #wulkanizacja #samochody #norauto

Pracownicy z norauto nie chcą mi założyć do #bmw opon bez technologii run on flat. Mam BMW E91, kupiłem sobie pony Uniroyal Rainsport 5 w rozmiarze 225/45R17, przyjeżdzam żeby załozyc a oni mówią że do BMW tylko opony runflat. Ja zrezygnowałem z runflatów bo komfortu w ogóle nie ma. Miałem 18" Goodyear i na runflatach tragicznie się jeździło. Czy to prawda że musze zakładać tylko opony runflat do BMW z 2006 roku?
  • 15
@aksal89: ciekawe jak będzie latem przy wysokich temperaturach, wydaja się być miękkie. Poprzednio miałem Bridgestone Turanza więc teraz druga strona bieguna jak chodzi o twardość
@aksal89: fakt trójki się zużywały szybko, sam wyjeździłem 2 komplety w 3 lata. producent podaje, że 5 są 15% wytrzymalsze. mam już założone i pierwsze wrażenia są fajne. startuję bez buksowania a zatrzymuję się niemal w miejscu, jeszcze tylko na deszcz czekam
@bonczur: na Rainsporty 3 na pewno narzekali, że szybko się zużywają, podobno Rainsport 5 lepiej wychodzi pod tym względem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aksal89: miałem 3 i nic nie widziałem takiego w e61 po 20-30kkm, no ale może i tak jest

@PiotrokeJ: jakaś bzdura, nawet przy konfiguracji nowego auta nadal możesz wybierać pomiędzy oponami run flat i zwykłymi (aczkolwiek to zależy od wzoru felgi na
@KeepCalm: jeśli współczesne auto można zamówić bez, to starsze tym bardziej.


@hyperlink: nie wiem skad taki tok rozumowania zbudowanie takiego związku przyczynowo-skutkowego.

Nie sprzedawali raczej e90 bez RF, chyba że masz jakieś potwierdzenie, że były zwykle.