Wpis z mikrobloga

Śmiejemy się z ludzi że masowo wykupują produkty w sklepach i sieją panikę. Śmiejemy się że wykupują m.in papier toaletowy czy ręczniki papierowe. Lecz to wszystko ma drugie dno... Z tego co zauważyłem po rozmowach ludzi to po prostu większość nie boi się wirusa a po prostu tego że wszystko zacznie drożeć. Skoro dziś taki papier kosztuje 6 zł i jest tak ogromne zainteresowanie, to jutro może cena być już 8/9 zł...

Dziś w mega hiper promocji Biedronkowej jest papier ręcznikowy Mila w cenie 3.99 zł gdy kupimy dwie sztuki. Jeszcze 2 tygodnie temu cena za niego wynosiła 2.49 zł/sztuka. Jak standardowo w każdej gazetce była promocja na papier toaletowy i ręcznikowy, tak teraz zaczynają na te produkty promocje znikać.

To nie strach przed wirusem - to strach przed ludzką głupotą która napędza rynek handlu i wymusza na producentach i sklepach wyższe ceny, skoro taki zbyt mają na panice. Panice chorobą która w Polsce nikogo nie zabija w przeciwieństwie do zwykłej grypy która niesie za sobą powikłania ( lecz to już odrębny temat )

#lodz #koronawirus #2019ncov #coronavirus
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SeriousDude: Dokładnie tak, też podjąłem (prawdopodobnie i tak za późno o 2 dni) decyzję, że też muszę zrobić duże zakupy, pomrozić mięso, bo po prostu już teraz nic nie ma i zostanę w totalnej dupie. (jestem z tych co zawsze na bieżąco ¯\_(ツ)_/¯)
Jak to dziś powiedziałem ojcu: Ludzie robią zakupy, bo ludzie robią zakupy, nie przez koronawirusa.
@nowa_zielonka: ponieważ? Głupotą jest dla mnie rozmowa z osobą która używa "xD" na końcu swych zdań.

@Szymon1012: nie wiem jak Ty, lecz dla mnie panika odnośnie samego wirusa jest śmieszna i żałosna. Lecz ta panika niesie za sobą naprawdę duże podwyżki na których można ładnie zarabiać gdy się coś produkuje. Więc dlaczego za tydzień mam za to samo płacić 200 zł gdy dziś zapłacę 100 zł? I nie złotówkę, różnica
@CuckCuckKlan: Czy zakupy po normalnej cenie vs. wyższej przez panikę to cebulactwo? Nie wiem jak Ty, lecz ja wolę pieniądze zaoszczędzone przekazać dziecku na przyjemności lub komuś kto ich potrzebuje chociażby na ulicy. Jeśli wolisz wspierać koncerny które chcą Cię wydymać na każdym kroku - Twój wybór ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Markowsky95: oczywiście że będą z czasem ofiary, tak jak we Włoszech. Szczególnie u osób w
@SeriousDude: dokładnie tak, dokupiłam dziś brakujące rzeczy (fakt, że część kupiłabym i bez korony bo w tesco fajne promki były) po to, żeby się za tydzień nie okazało, że ceny poszybują mega w górę bo warto zarobić na panice :/
@SeriousDude piszesz o wzroście cen ze względu na panike sam tą panikę i wzrosty napędzając? Jakby ludzie robili takie same zakupy jak robili do tej pory, to z jakiego powodu ceny miałyby rosnąć? Co najwyżej ze względu na zmniejszenie produkcji a tak to sami powodujecie wzrosty cen których sie boicie.