Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów UX/UI DZIEŃ 10 - Która wersja lepsza?

Czy w przypadku switcha, powinno stosować się auto-zapis? Czy może wolicie mieć kontrolę nad swoim urządzeniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grafika #grafikakomputerowa #programowanie #pytanie #design #frontend #webdev #programowanie #android #ios #webdesign #comparere
Comparere - Pytanie do ekspertów UX/UI DZIEŃ 10 - Która wersja lepsza?

Czy w przyp...

źródło: comment_1583838215zQEvtlYU61Q7vat5th9BpH.jpg

Pobierz

Które lepsze?

  • Lewe, switch powinien powodować auto-zapis 55.7% (64)
  • Prawe, wolę mieć kontrolę nad urządzeniem 44.3% (51)

Oddanych głosów: 115

  • 5
  • Odpowiedz
@Sckb: W Figmie (figma.com), na początku jak to znalazłem, to nie ufałem. Tzn. wydawało mi się, że takie narzędzie w przeglądarce, po prostu nie może działać... że będzie się wieszać itp. ale śmiga JAK ZŁOTO i całą robotę tam przeniosłem praktycznie. (zabrzmiało jak reklama, ale nie płacą mi za to, a powinni! xd)
  • Odpowiedz
Zależy. W aplikacji ze śmiesznymi obrazkami wersja lewa (najwyżej użytkownik wejdzie jeszcze raz w ten ekran aby sprawdzić czy opcje się zapisały). W aplikacji bankowej wersja prawa.

Nie wiem czemu tak jest ale ludzie zbyt często dążą do uzyskania jednoznacznych odpowiedzi jeśli chodzi o UX. Nie ma takich. Bo jakie mogłyby być? "1 klik dobrze - 2 kliki źle"? Bzdury.
  • Odpowiedz
@Comparere: ogólnie toogle-switche nie wymagają potwierdzeń w postaci submit/save. Ale tak jak pisze @Bartholomew to zależy gdzie to będziesz stosował. W przypadku zgód marketingowych/dotyczących danych wrażliwych czy osobowych lepiej stosować checkbox + button lub toogle switch + button.
  • Odpowiedz