Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Spotkał się ktoś z takim problemem że dźwięk nie jest nagrywany przez dyktafon, rozmowę telefoniczną ani test mikrofonu, ale już przez #whatsapp tak? Wymieniłem całą płytę z portem do ładowania bo zepsuł mi się ale nie działa mi mikrofon w tych przypadkach. Ma to w ogóle sens???

#kiciochpyta #telefony #xiaomi #redminote3pro
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@algus:. Wymieniałem płytkę od mikrofonu w redmi Note 3 pro.

Ma sens to co piszesz, ponieważ dyktafon, rozmowa telefoniczna i test mikrofonu dotyczy mikrofonu dolnego przy płycie głównej. Za to whatsapp z tego co pamiętam ogarnia górny i dolny mikrofon jednocześnie. Dlatego nagrywanie rozmów działa poprawnie, bo whatsapp nagrywając twój głos używa po prostu dwóch mikrofonów (czyli tego od odszumiania nie używa do odszumiania).

Poza tym, zakładając nową płytkę, zdjąłeś taśmę
  • Odpowiedz
@misiek735: Specjalnie rozkręciłem jeszcze raz telefon. Folii nie było, ewidentnie jest jakiś problem z mikrofonem. Jest chyba uszkodzony. No nic piszę do janusza który mi go sprzedał aby oddał hajs i zamawiam z innej aukcji nową płytkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@algus: no nie wiem. Ja tam zawsze folie na tym widziałem, nawet jest krawędź tej folii oznaczona kolorem.
Tylko ze zamawiałem z ali a nie z allegro, nie wiem jakie wziąłeś źródło
  • Odpowiedz
@misiek735: Wziąłem z allegro, niby miała być nówka, ale ewidentnie nie była skoro nie było folii. Potrzebowałem na już dlatego zamówiłem z allegro, bo trochę słabo codziennie jeździć 60km na uczelnię bez dobrego telefonu.
  • Odpowiedz