Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirkom i Mirabelkom!

Z racji tego, że ja i niebieski jesteśmy fanami gier planszowych, a niebawem zbliża się Dzień Mężczyzny chciałam kupić coś nowego do kolekcji niebieskiego. Jest fanem wiedźmina stąd wybór padł oczywiście na Wiedźmin: Gra Przygodowa. Pomysł wydaje się super jednak czytając opinie można dojść do wniosku, że to raczej średniak, który wybija się na tytule.

Czy ktoś posiada tą grę i mógłby opisać swoje wrażenia?
Jak wypada regrywalność?
Czy faktycznie (jak przeczytałam w jednej z opinii) "Trochę odstawili fuszerkę z pisaniem instrukcji, która zawiera naprawdę wiele błędów(...)"
Narzeka się również na brak interakcji pomiędzy graczami lub średnią mechanikę gry.

Jeśli ktoś mógłby potwierdzić lub rozwiać moje obawy to proszę o komentarz. Przykładowo gry, które bardzo nam przypadły do gustu (dla ewentualnego porównania) : Monster Slaughter, Everdell, Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

#grybezpradu #gryplanszowe #wykoplanszowki #planszowki
Nattieskka - Dzień dobry Mirkom i Mirabelkom!

Z racji tego, że ja i niebieski jest...

źródło: comment_1583480045USMkOvPHUgSX12ZjxRQ3ut.jpg

Pobierz
  • 32
@vegeta12: Dziękuję, to mnie bardzo martwiło, bo np. we Władcy, który jest co-opem istnieje duża integralność, omawiamy wspólnie dalsze kroki i świetnie się przy tym bawimy, więc na tym mi zależało.

@w_szafa Okej, czyli wygląda, że faktycznie leci na hype Wiedźmina. Bardzo dziękuję za podpowiedzi :) W Nemesis graliśmy u znajomego i jest bardzo fajny acz 'techniczny'. Ale mój już kiedyś myślał o Posiadłości Szaleństwa, więc to może być dobry trop.
Narzeka się również na brak interakcji pomiędzy graczami lub średnią mechanikę gry.


@Nattieskka: jeżeli ktoś stwierdził że ta gra ma średnia mechanikę to współczuję gier w jakie grał. Nawet największym fanom serii będzie znaleźć plusy jej plusy
@Nattieskka: Nemesis to "twarde" sci-fi, jednemu podejdzie drugiemu nie - jesli to nie Twój klimat to pewnie możesz tez ominąć Star Treka Imperium.

Jeszcze w sumie masz jedną opcję - Mage Knight, dopiero co wyszła świetna wersja ze zintegrowanymi dodatkami - fantasy przygodówka z kilkoma trybami rozgrywki (kooperacja, rywalizacja, drużyna kontra 1 zły itd.)
@w_szafa: Z Nemesis'em mamy tak, że zagrać - chętnie pogramy, ale nie jest to tytuł, który musimy mieć w swojej kolekcji :)

Ten Mage Knight jest interesujący, ciekawie wygląda. Takie kafelki zawsze mi się kojarzą z Catanem :D Wezmę go pod uwagę, dziękuję :)
@Nattieskka: Mam, gram, i wracam do niej. Moim zdaniem jest całkiem spoko. Ładnie wydana, czuć klimacik związany ze światem wiedźmina. Nie jest zbyt rozbudowana i wymagająca więc w miarę łatwo się w nią wgryźć. Na minus faktycznie brak większej interakcji pomiędzy graczami. Polecam szczególnie jeśli masz znajomych, którzy niekoniecznie into planszówki. Wszyscy z którymi grałem szybko łapali zasady i bardzo im się podobała.
@Nattieskka: zagrałem raz, akurat grałem wiedźminem i widząc, jak gra idzie reszcie graczy, miałem najlepszą postać. Ja trzymałbym się od tego tytułu z daleka. Rozumiem, że komuś może się coś w tej grze podobać, jednak tak duża liczba negatywnych opinii nie wzięła się znikąd. Regrywalność dla mnie byłaby na poziomie zero.