Wpis z mikrobloga

@spidero około 5000-6000 powinno zarabiać się jako inżynier budowy / asystent projektanta (mówię o sporej firmie, dużym kontrakcie) stawki dramatycznie spadają w małych miastach (Janusz budy). Specjaliści na poziomie IT. Pomijam staże w urzędach bo to jakaś kpina ( ͡° ʖ̯ ͡°) Btw. Pracownicy fizyczni zarabiają więcej od niż bud. A i mówiłem o typowym pełnym etacie.
@vanvolf: zarabiac to sie powinno adekwatnie do wykonywanych obowiazkow i odpowiedzialnosci jaka sie ma za podjete decyzje a nie do papierka.
Wyjasnij mi co taki koles znikad, na stazu bedzie podejmowal za decyzje? Czy przyniesc kawe z cukrem czy bez? Kto kolesia z nikad bez doswiadczenia dopusci do jakichkolwiek waznych decyzji?
Bedzie tam raczej przynosil kawe i papiery-no i trza mu dac 6k za to.
Wiadomo ze firmy szukaja jeleni i
za tysiaka to by mi szkoda było marnować czas na taki "staż"


@xionze: no i spoko tobie szkoda marnowac czasu a "stazodawcy" szkoda placic wiecej komus za przynoszenie kawy. Zarowno Ty jak i on macie do tego prawo.
No i wątpie czy na budowie tak to wygląda. Bardziej wyrobnik do czarnej roboty


@xionze: No i dalej spoko bo jak janusz nie znajdzie chetnych to moze sie zastanowi i cos zmieni. Tymczasem szuka-i jakos mi sie wydaje ze znajdzie. A potem placz ze janusze tyle daja. Nikt nie dziala charytatywnie-skoro znajda sie tacy co pojda za 1k to po co podnosic koszta?
Jakby dal 3k to mialby oferty w tym
@gorzki99 mimo wszystko uważam że człowiek z dyplomem inżynieria po 3,5 roku dość ciężkich studiów nie idzie na staż nosić kawy tak jak to w przypadku stażu po technikum handlowym albo innej karyno-wylęgarni
@waffe1: Natomiast ja dalej bede uwazal ze to umiejetnosci powinny decydowac o tym ile sie zarobi. "Troche" juz jestm na rynku pracy i spotkalem sie z roznymi sytuacjami.

Raz np. mielismy kolesia po politechnice-elektryfikacja. Kierunek dosc trudny wiec musial miec cos pod kopula zeby go skonczyc. Checi mu tez odmowic nie mozna bo on serio chcial tylko ze mial przyslowiowe "2 lewe rece". Czego nie dotknal to spierdzielil i trzeba bylo
@waffe1: gówno ci po tych studiach jak nie masz uprawnien budowlanych bo nie masz doswiadczenia, nie jesteś w izbie to nie mozesz zarabiac - w sensie mozesz ale już samodzielnym kierownikiem budowy nawet domu jednorodzinnego 80m2 nie zostaniesz. koło się zamyka trzeba #!$%@? za pół darmo