Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie z natury mechanicznej. Czy wolne obroty utrzymujące się na stałym poziomie po włączeniu klimatyzacji czy też ogrzewania świadczą o jakiejś usterce czy też może to być normalne dla niektórych samochodów?
Samochód to chevrolet Aveo 1.2 16V.
#mechanikasamochodowa #samochody
  • 12
Klimatyzację zasila silnik z paska. Pojawia się obciążenie na silniku to i obroty trochę spadają. Spróbuj na wyłączonej klimie lekko sprzęgło na jedynce puszczać, też obroty spadną, bo silnik będzie obciążony.

Według mnie to jest normalne i nie dla niektórych, a dla wszystkich samochodów. Może jakiś 5litrowy nie odczuje włączenia klimy, ale ten 1.2 to pewnie z górki musisz włączać, co? XD
@kryniol: ale patrzysz na obrotomierz czy pomiar z komputera? Bo różnica nie musi być widoczna gołym okiem. BTW jak patrzysz na klimę teraz, to w większości samochodów ona się włącza dopiero po przekroczeniu kilku stopni na plusie zewnątrz.
@Iskaryota Ja fizycznie tego nie sprawdzałem ale dostałem informację od mechanika, że jest taki problem, że na jałowych obrotach przy włączeniu obciążenia nie ma zwiększenia obrotów i zastanawia się czy sterownik silnika nie jest popsuty.
Dowiem się więcej dziś jak go odwiedzę