Wpis z mikrobloga

Mirkowie, dziewczyna mi się skarży na słaby zasięg internetu zarówno w danych mobilnych jak i wi-fi. Nie dziwie sie, że zasięg danych mobilnych słaby bo bieda #play here. Ale co sprawia, tak różne działanie internetu po tym samym wifi? Mamy praktycznie takie same telefony, mój #xiaomi #redminote8t połączony z wifi to pierwszy screen z speedtestu, a #redminote8 dziewczyny to drugi.
Tak nawiasem mówiąc, zmieniłem #redminote5 na 8 i odczuwam to jako downgrade, siajomi leci w kulki ostatnimi czasy.
Pobierz jonasz123 - Mirkowie, dziewczyna mi się skarży na słaby zasięg internetu zarówno w da...
źródło: comment_1583188617fOQYR6FrcDt0AOhAOBCIGV.jpg
  • 3
@lesio: maksymalna prędkość WiFi na 2.4GHz to 72Mbps (9MBps). I oczywiście przy szerokości kanału 20MHz. Jeśli szerokość kanału zwiększymy do 40MHz i nie będzie zakłóceń w postaci Bluetooth, mikrofal i innych sieci 2.4GHz, to maksymalnie zapnie się na 150Mbps (18,75MBps).

@jonasz123: nie przeprowadziłeś jednakowo testów - w pierwszym telefonie masz wyłączony Bluetooth, w drugim włączony (choć pewnie nie ma to znaczenia). Również nie łączyłeś się do tego samego serwera na