Wpis z mikrobloga

skąd ta pewność?


@MilionoweMultikonto: bo
1. Interesujemy się astronomią i wiemy gdzie jest jaka planeta w danym momencie
2. Bo ISS okrąża Ziemię z prędkością ponad 7.5 km/s, więc mimo podobnej jasności, porusza się bardzo szybko po nieie
@Eleganckikapelusz: na tym tagu zdarzają się dni kiedy kilka osób w ciągu GODZINY pyta o to co tak świeci na zachodzie, trudno przejrzeć ostatnie wpisy zamiast robić spam? No kurde, te tygodnie
@RozkalibrowanaTurbopompa: proponuję zgadaj się z kumplami z tagu żeby wkręcać takich niedzielnych obserwatorów Wenus jak ja

Gdybyście mi powiedzieli że to na pewno nie Wenus i na pewno nie iss i że to jakiś tajny projekt typu gwiazda śmierci albo dotąd nieodkryta planeta to bym się najpierw zesrał z podniecenia a potem biegałbym po domu jak rozrzutnik gnoju, oznajmiając wszystkim lokatorom że oficjalnie stałem się wielkim odkrywcą uznanym na całym świecie
@no_preservatives jak masz telefon nowszy niż z roku 2014 to "celując" aparatem w niebo pokazuje na wyświetlaczu co jest czym. Można włączyć tryb ręczny, ale lepiej automatyczny. No i tryb nocny żeby nie psuć oczu
@art212: ruch planet nie jest zbyt szybki, a przewidzieć ich pozycje można na setki lat wprzód. Jak ktoś się interesuje tematem no to po prostu wie że jest okres porannej widoczności Wenus albo że Jowisz jest w opozycji i jest cała noc widoczny. Ściągnij sobie np. Stellarium na kompa i ustaw jakaś datę w przyszłości.
Wenus jest widoczna zawsze na przemian na porannym albo wieczornym niebie, a pomiędzy tym są okresy
źródło: comment_1583105156NuVbOLefgnMZW9H8cyxfP2.jpg