Wpis z mikrobloga

@Tikyo: nie będzie żadnej apokalipsy ;p

Ani kryzysu, wojny i kolejnego sezonu GoT :p

Tak samo jak nic nie było za każdym razem jak wykop płakał, czy to Donbas, Krym czy zestrzelenie rosyjskich samolotów przez Turków :p
Tak samo jak nic nie było za każdym razem jak wykop płakał, czy to Donbas, Krym czy zestrzelenie rosyjskich samolotów przez Turków :p


@Kotniepies: generalnie to się zgadzam, ale jak historia już nie raz pokazała, wszystko może się zdarzyć. I Wojna Światowa rozpoczęła się od "zwykłego" zamachu. ;)

Na Polskim rynku jest bańka mieszkaniowa, więc ja czekam, aż zacznie pękać.


@Tikyo: to możesz się nie doczekać bo bańki nie ma.
@HARDrychuCORE: obecna sytuacja przypomina tą z 2007 roku. Rynek nieruchomości/kredytów kwitnął, zaś upadek jakiegoś banku w US spowodował panikę i zaczęły się ostre wyprzedaże na giełdach.
Rynek nieruchomości zareagował z opóźnieniem, bo ma dużą bezwładność. Obecnie dzieją się podobne rzeczy ze względu na załamanie koniunktury, a koronawirus dołoży swoje, bo zaatakuje głównie turystykę a jak wiadomo rynek nieruchomości jest od niej uzależniony.

Od kilku dni to wszystko nabiera niezłego rozpędu -
@Tikyo: ja czekałem 2 lata. Przecież co mieszkania zdrożały średnio o 2 tys za metr. Marże banków też ciągle w górę idą ostatnim półroczu. Moim zdaniem nie pęknie przez kolejne 5 lat. Głupi byłem że nie kupiłem odrazu tylko spekulowalem...
@vader05: O tym, że jest bańka świadczy to, że wszyscy flipują (nawet youtuberzy) i wzrasta zakup nieruchomości pod inwestycje. Przytoczę Buffeta:

Większość ludzi zaczyna interesować się akcjami wtedy, gdy znajomi się już zainteresowali. Tymczasem najlepszy czas na interesowanie się giełdą jest wtedy, gdy nikt inny się nią nie interesuje. Nie można bowiem kupić tego, co jest popularne, i na tym dobrze zarobić