Wpis z mikrobloga

Mirki (i mirabelki) mam problem z samochodem. Padł mi całkowicie akumulator, przez to nie mogę otworzyć drzwi z pilota. A jak wkładam kluczyk zarówno od strony kierowcy jak i pasażera, to wchodzi tylko do połowy () Ma ktoś może pomysł dlaczego tak jest, co mógłbym zrobić, aby dostać się do środka bez wzywania ślusarza? Od strony bagażnika nawet nie mam otwierania na kluczyk ()

#motoryzacja #hyundai #i30 #mechanikasamochodowa
  • 9
Wd 40 lub inne smarowidło i próbuj rozruszać zamek wkładając i wyciągając kluczyk. Nie próbuj wbić go na siłę, nawet jak ci się uda to go raczej nie przekręcisz. Możesz odchylić drzwi na górze i zagiętym drutem ciągnąć za klamkę, ale raczej jak masz zamknięty centralny to go nie otworzysz... Jak będziesz tłukł szybę to sprawdź najpierw która najtańsza. Ślusarz który jest ogarnięty może próbować rozruszać zastały zamek, są do tego specjalne
@Helenus masz zapasowy klucz? Spróbuj nim, u mnie też przy niedziałającym pilocie tak było. Oryginalny klucz był już mocno wyslizgany i lubił się blokować, drugi nigdy nieużywany i zero problemów z zamkami i stacyjką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Helenus: wypnij ramkę oświetlenia tablicy i podaj napięcie z innego akumulatora ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko nie pomyl biegunów, czarny to minus, z tego co widzę to w tych lampkach jest poza czarnymi przewód czerwony a w drugiej niebieski i to będą plusy, możesz zweryfikować miernikiem jeśli masz. Ew od spodu auta jeśli jest dostęp.
@Odczuwam_Dysonans: Jak nie miał włączonych świateł to mu raczej nie dojdzie ten prąd do akumulatora. Chyba że tam światła idą przez jakieś półprzewodniki w jakimś module.

@Helenus: Ja nie masz osłony pod silnikiem i w twoim samochodzie alternator albo rozrusznik jest gdzieś nisko umieszczony to tam możesz podpiąć zasilanie z innego akumulatora albo prostownika.