Wpis z mikrobloga

@Jamniki2: ale wiesz ze to jest dość problematyczne? sąsiedzi mają taki dom, mieszkają 1,5 roku i do tej pory nie mają kuchni, łazienki dopiero się dorobili, uszczelniali dopiero przed tą zimą, fundamenty też.

Nie licząc kasy bo wyjdzie drożej niż tradycyjny to jest to dom dla cierpliwych osób...
  • Odpowiedz
@ottissek: Jeśli sam szkielet bez ocieplenia to cena jak za zwykły tradycyjny dom murowany. W maju 2018 roku zacząłem budowę domu z phorotermu. SSO z dachem i deskowaniem bez pokrycia dachowego 145k. 167 m2 użytkowych
  • Odpowiedz
@Nobel210: Niestety nie jest to tańsza technologia. Od zawsze myślałem o takim rozwiązaniu a to jest cena "na dzisiaj". Podpisywałem umowę w październiku 2018. Pierwszą łyżkę koparka wbiła 23 września 2019; pod koniec października stan surowy zamknięty a teraz mam już komplet instalacji a panowie kończą wewnętrzne tynki, ostatni etap
  • Odpowiedz
@Jamniki2:
Ceny netto z października 2018

Projekty + koordynacja uzyskania pozwolenia na budowę i przyłączy 6k
Fundament ocieplony: 30k
Konstrukcja budynku: 132k
Izolacje (styropian 15cm, fermacel, wełna w konstrukcji 15 cm, folie), stolarka okienna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa: 40k
Elewacja silikatowo silikonowa 5k
Instalacje: elektryczna, wod-kan, grzejniki na piętrze, na parterze podłogówka z wylewką: 40k
Tynki wewnętrzne (płyta k-g + szpachlowanie złączy i narozy) parapety wewnętrzne, kocioł gazowy, grzejniki, izolacje akustyczne:
  • Odpowiedz