Wpis z mikrobloga

@izkYT: Podjedź do hurtowni motoryzacyjnej(inter cars itp). Olej mają zwykle na miejscu, chyba że masz jakiś nietypowy to będzie na następny dzień.
  • Odpowiedz
@izkYT: sprecyzuj dokładniej pytanie. przez tydzień czyli ile kilometrów zamierzasz przejechać? sprawdź poziom na bagnecie. jak jest suchy to musisz dolać jak najszybciej.
  • Odpowiedz
sprawdzałem


@izkYT: No i co wyszło, i jaki tam masz olej?

Oczywiście najlepiej ogarnąć sobie olej i dolać, ale jeśli już musisz jeździć, to jeździj tak jak na zimnym silniku - delikatnie gaz, bez wysokich obrotów i mocnego obciążania go na niskich.

Popularniejsze oleje są na stacjach benzynowych, i nawet dzisiaj pewnie się udałoby ogarnąć.
  • Odpowiedz
@izkYT: Jeśli w silniku jest za mało oleju to musisz to jak najszybciej uzupełnić. Nie ma większego znaczenia czy nalejesz olej dokładnie taki sam, bo pewnie brakuje kilkaset mililitrów. Jedź na stacje i kup 1L jakiegokolwiek 5W-30. Lepiej zalać niewłaściwego oleju niż zatrzeć silnik.
  • Odpowiedz
@PanKracy582: O #!$%@? to lepiej jeździć tydzień z niskim poziomem oleju niż dolać jakikolwiek? XD Ludzie skąd wy się bierzecie... To nie jest formuła 1 żeby coś się miało stać. Poza tym twoim zdaniem 100-200ml innego oleju drastycznie zmieni właściwości tego w silniku? xD Czasami lepiej jest nic nie pisać, zapamiętaj sobie moją radę.
  • Odpowiedz
@PanKracy582:
Pokaż mi gdzie sprzedają olej na ml xDDDDDDD

Opuściłeś lekcje czytania ze zrozumieniem?
Masz, żebyś się nie przemęczył zbytnio, napisałem wcześniej "...bo pewnie brakuje kilkaset mililitrów".
Od razu uprzedzam, żebyś nie napisał "i co ma sobie pewnie wlać 999ml xDDdddX"
Nie, ma wlać tyle, żeby mu zgasła kontrolka, lub pojawiło coś na bagnecie.

Także w skrócie, kupując litrową bańkę oleju nie trzeba jej całej wlewać, oni tego nawet nie sprawdzają
  • Odpowiedz
@izkYT: Chłopie, ale w dowolnym intercarsie będą mieć od ręki jakiś olej spełniający normę. Ważne żeby spełniał normę, nie musi być ta sama marka, czyli Elf czy co tam akurat renault zaleca
  • Odpowiedz