Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Krzychh: najsłabsze, więc od tego zacząłem - wędzonka + śliwka, zarówno w zapachu, jak i w smaku. Alkohol według mnie dobrze przykryty.
Znam osoby, które unikają porterów ze względu na pojawiające się w niektórych z nich aromaty śliwki - to piwo zdecydowanie nie jest dla nich.
  • Odpowiedz
@JuanZachariasz: "aby nie była powyżej 5%" - i tym sposobem mocno zawężamy krąg poszukiwań :)

Jak nigdy nie piłeś to na pewno spróbuj 1 na 100 - idealne piwo na lato.
Z takich lekkich to mi bardzo podchodzi Hazy Morning (Pinta) - 4.4%.
  • Odpowiedz
@JuanZachariasz: o Panie, nigdy w życiu nie bierz Okocima i Żywca, są cholernie nierówne, z tańszych moje top 3 porterów to:
- Porter Warmiński
- Komes Porter
- Trybunał Porter

Z APA to ostatnio smakował mi Klasyczny APA z Birbanta
  • Odpowiedz
porter dla początkujących? Żywiec albo Okocim - serio.


@JestemKrzysio:
Przez portery koncernowe przez długi czas myślałem, że nie lubię ciemnego piwa.
Palony karmel (czyli tzw. nuty porterowe) i alkohol, a w przypadku Okocimia jeszcze często kwaśność od palonych słodów. Zero kawy, zero czekolady/kakao. Portery z koncernów pokazuką dobitnie jak porteru nie robić - to piwo oparte na słodach, ich różnorodności - koncerny dają palony jęczmień żeby było czarne i na tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brass: 3-4 lata temu zdarzyło mi się trafić parę fajnych warek z Okocimia fajnie zbalansowane, tylko alkohol się wybijał. Za 3,6 zł było bardzo pijalne.
  • Odpowiedz
@brass: Nie zgadzam się, może pijesz za zimne? Zarówno w Żywcu jak i w Okocimiu czuję nie tylko paloność słodów. Za to np. taki Amber Porter jest przez to zdecydowanie za słodki. Ogólnie takiego naprawdę złego portera jest zrobić ciężko...
No i jednak patrzę przez pryzmat ceny - jednak 4zł za butlę to nie to samo co 10-12, więc i niższe oczekiwania.
  • Odpowiedz