Wpis z mikrobloga

Mirunki, państwo znów daje mi po mordzie. Jestem zatrudniona na umowie o pracę i chcę otworzyć #dzialalnoscgospodarcza zachowując umowę o pracę. W związku z otwarciem DG, chciałam złożyć wniosek o udzielenie dofinansowania, a tu okazuje się, że jeśli mam dwie ręce, dwie nogi i mózg (zarabiam co najmniej najniższą krajową) to nic mi się nie należy. nieuprzejma pani z urzędu każe iść po pożyczkę. Dlaczego wspierane są tylko takie osoby? Czy jest program dofinansowań, ktory mi się należy, a o którym nie wiem? Firma usługowa na ryczałcie, województwo #pomorskie. Dodatkowo, zmieniło się coś pod kątem pełnomocnictwa, czy mój niebieski niemąż może mnie reprezentować w miarę potrzeby? Jakieś złote rady? Będę wdzięczna za każdą pożyteczną (weź kredyt odpada). #dofinansowanie #gdansk #gdynia #wlasnafirma
  • 23
@okeito: Zalezy jakie masz uklady z pracodawca. Moze sie uda zwolnic i wykonywac dla niego zlecenia (dokladnie to co tera robisz ale na UZ a nie UoP)?
Wtedy nie bedziesz na UoP i dostaniesz dofinansowanie :P
@okeito: niestety jeśli nie jesteś ofermą to jesteś w grupie ludzi, których w tym państwie trzeba doić. Witam w klubie. Ps. jeśli jesteś VATowcem (VATowczynią?) to poza zgłoszeniem pełnomocnika w CEIDG musisz do spraw VAT zgłosić oddzielnie w US. W ZUS też pełnomocnika zgłasza się oddzielnie. W banku też.
@okeito: jeśli zrobisz tak jak sugeruje @gorzki99: to pamiętaj, że nie będziesz mogła być na małym zusie (działa to też wstecz: jeśli podczas bycia na małym zusie wykonasz przez DG chociaż jedną usługę dla byłego pracodawcy, który zatrudniał Cię na UoP to musisz zwrócić całą różnicę między małym a normalnym zusem).
jeśli zrobisz tak jak sugeruje @gorzki99: to pamiętaj, że nie będziesz mogła być na małym zusie (działa to też wstecz: jeśli podczas bycia na małym zusie wykonasz przez DG chociaż jedną usługę dla byłego pracodawcy, który zatrudniał Cię na UoP to musisz zwrócić całą różnicę między małym a normalnym zusem).


@bartoszp: NIetrudne do obejscia-zwalniasz sie u tego pracodawcy i podpisujesz UoP na czas okreslony (1 miesiac u jakiegos znajomego pracodawcy
@gorzki99:
Tiaa... Kombinowanie, jak tu obejść przepisy i oszukać państwo.
A jak państwo przyśle kontrolę i udowodni fikcyjność procederu to "hurr durr opresyjne państwo, nie dało się oszukać!". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sl_w_k_1 z tego co widzę, dzielą się na te dla do 30r.z. nie uczących się i nie pracujących i na te powyżej 30 r.z. nie pracujących.

@gorzki99 pracodawca nie uznaje UZ oraz ze względów osobistych (zbyt potrzebna mi umowa na czas nieokreślony) nie mogę sobie na to pozwolić :/

@bartoszp a jeśli nie jestem VATowcem? Będzie to ryczałt 8%.
@Polinik: Akurat takie praktyki nie wziely sie z oszukiwania panstwa tylko prywaciarza. Jesli jakies firmy maja podpisane ze soba papiery o niepodbieraniu pracownikow to firma A nie moze zatrudnic pracownika ktory sie zwolnil z firmy B. Wiec przyjmuje sie on do firmy C (najczesciej jakas firma powiazana z A) na np okres probmy 3 mce (w tym czasie firma C "wynajmuje" go firmie A iwec niejako juz pracuje w A)

A
@Polinik żadne obejść przepisy tylko pracować jak człowiek, nie tracić stanowiska bo zależy mi na stabilizacji finansowej + działać na własną rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gorzki99 jak wyżej, nie zrezygnuje z tej uop :(
żadne obejść przepisy tylko pracować jak człowiek, nie tracić stanowiska bo zależy mi na stabilizacji finansowej + działać na własną rękę


@okeito:
Miałem na myśli kombinację alpejską gorzkiego -- jakieś cwaniakowanie z 1/16 etatu, odczekiwanie miesiąca and shit.
A jakby kontroler ZUSu albo Fiskusa wykazał, że to cwaniackie obchodzenie przepisów -- to by był pierwszy do ryku, że go złapali za rękę i musi bulić i pewnie by coś wplatał o
jak wyżej, nie zrezygnuje z tej uop :(


@okeito: ok spoko to byla opcja ktora nie raz widzialem dlatego przytoczylem. Ale zeby tak "zrobic na zlosc" @Polinik :PP (ironia :P) to mozna jeszczd inaczej pokombinowac:

Dogadujesz sie z pracodawca, on cie zwalnia, zakladasz DG, bierzesz dofinansowanie a pracodawca CIe przyjmuje spowrotem. I teraz pytanie co to za DG.
Bo jak pisze @bartoszp "jeśli podczas bycia na małym zusie wykonasz przez DG
Ale zeby tak "zrobic na zlosc" @Polinik :PP (ironia :P) to mozna jeszczd inaczej pokombinowac:


@gorzki99:
Mi na złość?
To nie ja korzystam z Twoich rad. I to nie ja będę musiał bulić kary i odsetki, jak okaże się, że kontrolerzy doskonale znają takie cwaniackie metody i potrafią je doskonale udowadniać przed sądami. ¯\(ツ)_/¯

Ale zakładam, że OPka jest na tyle rozsądna, żeby samodzielnie rozważyć, czy opłaca się ryzykować cwaniactwo.
A jakby kontroler ZUSu albo Fiskusa wykazał, że to cwaniackie obchodzenie przepisów


@Polinik: no ale wiesz ze jest granica miedzy cwaniackim wykorzystaniem przepisow a lamaniem przepisow?

Jak widzisz panswo rucha nas na kazdym kroku bo mimo ze robisz wszystko zgodnie z przepisami to cie kontroluja i karza. Slyszales o tej ustawie ktora karze za to ze zoptymalizowales sobie podatek i zaplaciles go mniej? ZGODNIE Z OBOWIAZUJACYM PRAWEM A NIE LAMIAC PRAWO.
ZGODNIE Z OBOWIAZUJACYM PRAWEM A NIE LAMIAC PRAWO.


@gorzki99: Tak samo myślały kobiety, które słuchały porad w internetach, zakładały fikcyjne DG, płaciły 1-2 maksymalne składki i szły na macierzyński.
Teraz przegrywają w sądach (tych WOLNYCH, niepisowskich) jedna za drugą. ¯\(ツ)_/¯

Jak widzisz panswo rucha nas na kazdym kroku bo mimo ze robisz wszystko zgodnie z przepisami to cie kontroluja i karza.

I jak rozumiem, prowadzisz wyliczenia na ile Cię wyruchali,
Chcesz cwaniaczyć i ślizgać się na granicy przepisów -- to to rób, ale nie pakuj innych na podobną minę, sugerując, że to pewny, bezpieczny i całkowicie legalny sposób.


@Polinik: #!$%@? typie, w tym kraju pewne i bezpieczne jest tylko nie otwieranie działalności.
@Polinik: Pomimo ze mamy rozne poglady to fajnie sie dyskutuje-bez bluzgow inwektyw itp-milo :)

zakładały fikcyjne DG, płaciły 1-2 maksymalne składki i szły na macierzyński.


No wlasnie pytanie czy fikcyjne? Zaplacily wszystkie oplaty? Wypelnily wszystkie papiery? Zrobily wszystko co jest potrzebne do zalozenia DG? Jesli tak i ich dzialalnosc zostala wpisana do KRS (czy jaktosie tam nazywa) to DG nie byla w swietle prawa fikcyjna. I tu konczy sie logika a
Pomimo ze mamy rozne poglady to fajnie sie dyskutuje-bez bluzgow inwektyw itp-milo :)


@gorzki99:
Tak? To zobacz trzyliterowego kolegę wyżej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

No wlasnie pytanie czy fikcyjne?

Tak. Znam osobiście dwie takie, co jak dowiedziały się, że są w ciąży -- szybko założyły DG, rzekomo korepetycje językowe, odprowadziły dwie składki i cyk na macierzyński.
Nawet dostały parę zasiłków, ale potem musiały oddawać.
No to sąd,
Tak? To zobacz trzyliterowego kolegę wyżej. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: no już nie płakusiaj, po prostu jak widzę takie fikołki to mi się krew gotuje :(

I sądy, które nie od dziś przyznają (wyrok Trybunału Konstytucyjnego, jeszcze tego prawilnego, Rzeplińskiego), że stabilność budżetowa Państwa jest nadrzędnym dobrem nawet względem prawa,


Jedynie mogę ci życzyć żeby zrobili tak z twoją emeryturą( ͡° ͜ʖ ͡°
Tak? To zobacz trzyliterowego kolegę wyżej. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: ale ja mialem na mysli nasza dyskusje a nie...(zeby dyskusje pozostawic na poziomie to sie nie wypowiem i 3 kropki niech same sie wypowiedza:P)

Tak. Znam osobiście dwie takie, co jak dowiedziały się, że są w ciąży -- szybko założyły DG, rzekomo korepetycje językowe, odprowadziły dwie składki i cyk na macierzyński. Nawet dostały parę zasiłków, ale