Wpis z mikrobloga

@jak-zyc: Tajlandia: wzw a/b, Japanese encephalitis, typhoid fever, yellow fever
Wietnam: cholera, wścieklizna i wszystkie te z Tajlandii
Kambodża: wszystkie powyższe
Laos: wszystkie powyższe plus polio.
Generalnie żółta febra może być obowiązkowa przy wjeździe do tych krajów.
Co mogę Ci powiedzieć to ta ilość szczepień będzie gorsza nisz przejście malarii.
@jak-zyc: szczepienia ogółem są dość drogie. Gdzieś na stronie mieli cennik. Ja razem z dziewczyną za kilka szczepień (musiałem odnowić tężec, dur brzuszny, błonica i coś tam, jakąś żółtaczke i żółta ferbe) zapłaciłem 1750 ziko jakoś.
@jak-zyc Tajlandia i okolice to przede wszystkim, WZW A i dur brzuszny, w medyku konsultacja z lekarzem medycyny podróży kosztuje 70 zł po ustaleniach szczepią na miejscu, Idę we wtorek, to będę mógł napisać więcej, dwie wspomniane szczepionki to lekko ponad 4 stówy z tego co wiem.
@jak-zyc: Tak, byłem wczoraj w Medyku, coś pomyliłem z kosztem konsultacji, konsultacje to coś lekko ponad 100zł, ustalasz z Lekarzem gdzie wyjeżdzasz, co będziesz robił i na tej podstawie kieruje Cie do pielękniarki na szczepienie. W moim przypadku były trzy szczepienia, dwa zastrzyki, pierwszy na wzw, przypominające na tężec błonnice i krztusiec oraz szczepienie w tabletkach na dur brzuszny. Koszt wraz z kosztem konsultacji to 640 albo 660zł, już nie pamiętam