Wpis z mikrobloga

Cześć! Chciałabym się doradzić w kwestii kupna aparatu. Obecnie mam Zenita TTL i chciałabym kupić coś lepszego. Interesuje mnie głównie filmy 135, ale zastanawiam się nad średnioformatowymi. Czy ktoś mógłby polecić jakieś sprawdzone aparaty? Im mniej elektroniki tym lepiej (nie używam nawet pomiaru światła w Zenicie). Jeśli to ma jakieś znaczenie, to celuję w budżet 1000zł za body + obiektyw.

#fotografia #fotografiaanalogowa #kiciochpytaaa
  • 11
@RandomDucklingGenerator: Hej, jeżeli interesują Ciebie obiektywy M42, np. Helios, to polecam Fujica ST605N albo cokolwiek z tej rodziny na gwint M42. Są solidne, proste, a jedyną elektroniką jest tam światłomierz, który działa 300 razy lepiej niż w Zenicie TTL. Dodatkowo, ma więcej czasów, a najszybszy to 1/700 sekundy.
Jeżeli nie, rozejrzyj się np. za Pentaxem MX z obiektywami, to też są dobre maszynki
@RandomDucklingGenerator: Zainteresuj się Olympusami, jeżeli chcesz pełen analog (tylko pomiar światła) to mogę polecić OM-1n (wystrzegaj się OM-10) - niestety dosyć mało jest ofert na te aparaty ale jak trafisz w dobrym stanie to będzie dobrze służyć.
@Dolan: Olympusy są o tyle interesujące, że mogłabym obiektywami wymieniać się ze swoim niebieskim ( ͡° ͜ʖ ͡°) (i korzystać na początku z tego co on ma). Jeśli mogę zapytać, dlaczego mam się wystrzegać OM-10? Co jest z nim nie tak?
@Dolan: Wiem wiem, dawno już ebaye przeglądam w poszukiwaniu sprzętu, na allegro i OLX jest dość biedniej (i też często drożej). A na Ebayu są nawet fajne egzemplarze OM-1n ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RandomDucklingGenerator: Panie drogi, pełno tego i trudno jednoznacznie poradzić. Sam używam Contaxa i Canona, ale praktycznie z więszości japońców będziesz Pan zadowolony. Ja bym się skupił raczej na stanie technicznym, a nie konkretnym modelu. Do 1000 zł to można poszaleć.