Wpis z mikrobloga

#vaping #epapierosy #epapieros Właśnieniedawno przeszedłem z kopciuchów(papierosów) na e-peta . Ostatnio straszą mnie ludzie że coraz mniej tych sklepów bo jest grożny dla płuc (nawet o gniću od pary słyszałem XD) . Lubie se zawejpować ale zdrowie jest tylko jedno . Czy e-pety są zdrowsze od zwykłych petów ? #pytanie #ankieta Powiem wam że po tych wszystkich opowieściach to się troche stracha najadłem

Czy e-pety są zdrowsze od zwykłych petów ?

  • nie 17.5% (14)
  • tak 82.5% (66)

Oddanych głosów: 80

  • 20
@bocian82: Nie są. Trzeba być dzbanem, żeby uwierzyć w to, że one są "zdrowsze". Pal takie gówno kilka lat to się zdziwisz.

Nawet "eksperci" nie są pewni efektów ubocznych tego syfu, więc po kilku latach palenia jak lokomotywa na pewno zaszkodzi. Organizm człowieka nie jest przystosowany do palenia "e-petów" i taka osoba paląca jak lokomotywa dzień w dzień, żeby zaszpanować znajomym, na pewno ucierpi na zdrowiu prędzej czy później.
@chosenon3: Zdrowsze? Jak dla mnie większe gówno niż zwykłe fajki. Palący e-fajki przyjmuje o wiele większą dawkę "dymu/syfu" niż normalny jaracz tytoniu. Paliłem zwykłe przez 3-4 lata i kilka razy spróbowałem "E" z każdego rodzaju (mocny/słaby). Za każdym razem jak paliłem "E" dusiłem się tak, jakbym całego zwykłego za jednym razem zapalił. Zwykłe przerzucenie się czy ograniczenie palenia przeszło na "mode" i teraz każdy kopci jakby nie było jutra ( mam
@bocian82:

korzyści z e-fajek wynikają głownie z punktu 3.

E-fajki kontra tradycyjne:
1. Nikotyna z e-fajki kontra nikotyna z papierosa (bez różnicy)
2. Aerosol kontra dym (podobny charakter zmian w genach - szczególnie w nabłonku dróg oddechowych)
3. Zawartość aerosolu: 4 substancje o znikomym działaniu rakotwórczym kontra zawartość dymu tytoniowego: tysiące rakotwórczych substancji.
//
@kjjbox: Weź pod uwagę milion olejków sprowadzenie z chin etc. (ogólnie takie, z niewiadomego źródła). Tytoń to jednak tytoń, ale ten olejki ch*j wie, skąd pochodzą i z czego są robione.

Dla mnie od początku te E-fajki były podejrzane. Jeśli ktoś używa raz na jakiś czas, żeby zaspokoić głód, to spoko, ale współczuje tym, co jarają jak "smok"
W ograniczonym stopniu są mniej szkodliwe, ale ta "moda" na Fapowanie/wapowanie przekroczyła granice. To miało być chwilowe zastępstwo od zwykłym papierosów, a ludzie pala to tak samo, jak oddychają.
Ja palę od czasu do czasu. Tak jakbym chciał zwykłego peta zajarać . Biorę do ręki SMOKA V9 i wezme kilka buszków aż mnie znów przyciśne ochota na peta. A palę usta-płuca nie robię jakichś obłoków wokół siebie
A zauważyliście jakby coraz mniej tych vejpowych sklepów było. #!$%@? go wie co wyjdzie za jakieś 30-40 lat kiedy to będzie można rzetelnie okreslić ich szkodliwość.


@bocian82: Mogę spokojnie się założyć, że e-fajki prędzej czy później będą bardziej zabójcze niż tradycyjne, bo ludzie przyzwyczaili się właśnie, że owe "e-papieros jest zdrowszy" i jarają to gówno na potęgę bez żadnych zahamowań. Chyba każdy z was zna kogoś, kto jara to, jakby to
Ja palę od czasu do czasu. Tak jakbym chciał zwykłego peta zajarać . Biorę do ręki SMOKA V9 i wezme kilka buszków aż mnie znów przyciśne ochota na peta. A palę usta-płuca nie robię jakichś obłoków wokół siebie


@bocian82:W porządku, znasz swój umiar co do e-petów i wiesz ile ci starczy. Mówię o tych, co jarają to tak jakby to była zabawka i to oni będą mieli przesrane, bo próbują cos
Rozumiem, że palisz fajki i starasz sobie to jakoś 'wytłumaczyć', ale co do szkodliwości to się mylisz i nie chce mi się tłumaczyć tego co jest oczywiste.


@chosenon3: Przecież napisałem, że już nie pale od kilku lat (nawet przy alkoholu). Śmieją się ci, co palą i myślą, że w ogóle nic im się nie stanie. Ty poważnie myślisz, że organizm ludzki jest przystosowany do palenia tego w ogromnych ilościach przez kilka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Squno: mniej sklepów? Gdzie ty mieszkasz? W #!$%@? dolnym? W Krakowie ich jest od groma xD
Fakt, że najwięcej w centrum.
Na samej Starowiślnej są 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bocian82: tu masz raport z UK wykazujący że e-p są o 95% zdrowsze https://www.gov.uk/government/publications/vaping-in-england-an-evidence-update-february-2019
@Mr_Squno: zapoznaj się też, może się czegoś nauczysz. Proponuję nie brać też już żadnych leków - badania kliniczne np leków nasercowych, do brania do końca życia to 6-12 mies więc wg Twojej foliarskiej teorii są nieprzebadane i cholera wie co się stanie jak się weźmie. Podoba mi się, że na temat e-p napisano kilkaset prac naukowych,