Wpis z mikrobloga

Czy zastanawialiście się, kiedyś ile osób zmarło w Ojcu Mateuszu? Ja w sumie ostatnio tak.

Na początek garść informacji:

-Serial "Ojciec Mateusz" ma 22 serie i 290 odcinków
-Miasto #sandomierz w 2017 roku miało 23 193 mieszkańców


Zrobiłem mały reserch, ze względu na dużą ilość odcinków i dużą ilość obowiązków nie mogłem sobie pozwolić na zobaczenie całego serialu więc dane, które mam są oparte o opisy odcinków (źródło na samy dole).

Po wpisaniu tego do Excela wyszło mi, że w serialu zmarło 130 osób. ALE po sprawdzeniu liczby wierszy, które zapisałem, wyszło, że przerobiłem tylko 241 odcinków.
Do tego opisy czasem były nie do końca jasne i nie wiedziałem, czy ktoś zmarł, czy też nie więc w niektórych przypadkach gdzie postawiłem zero, tak naprawdę mógł ktoś wcześniej lub później na przykład w szpitalu umrzeć.

Myślę, że u naszego ojca Mateusza padło już ponad 150 osób

Dodatkowo:

-Ponad 11 porwań (było bankowo więcej, ale tyle odnotowałem z opisów)
-Otruty pies
-przynajmniej 2 osoby w śpiączce
-na pewno 1 gwałt
-W jednym z odcinków Nocul i Możejko na potrzeby śledztwa chodzili w habitach/sutannach
-Natalia poszła w tango (wiadomo typowa hehe)
-Możejko traci pamięć
-Nocul spuszcza #!$%@? jakiemuś typowi co obrażał mu żone
-Nocul spuszcza #!$%@? jakiemuś typowi, co obrażał mu żonę, ALE ten typ co dostał lepe w dziąsło, potem uderza żonę Nocula tak, że ląduje w szpitalu (żona nie Nocul)
-Gibalski zatrzaskuje się w aucie pułapce
-Śmierć kota
-Natalia gotuje z typem, co chciał ją zabić chyba, z opisu serialu wychodzi, że to jakiś sandomierski Haniball, ale do końca pewny nie jestem!!!

Niestety w opisach nie ma informacji, kto w końcu idzie do więzienia, więc prawdopodobnie osób, które siedzą w więzieniu dzięki Matiemu jest raz więcej niż ofiar

Oprócz tego to: pobicia, pobicia do nieprzytomności, otrucia, kradzieże, narkotyki, romanse, wrabianie innych, poparzenia, złamania, zawały serca, rozcięcia brzucha, porwanie przez rzekę, podpalenia, napady na banki itd.

W jednym z odcinków był fajny pomysł napadu na muzeum, wkręcili kustoszowi, że przywożą sarkofag na wystawę, a tak naprawdę tam był typ, który miał ukraść coś z wystawy, a następnego dnia miał przyjechać ziomek po sarkofag, bo jednak się pomylił. Ostatecznie tam dzieje się jeszcze coś, ale nie wiem nie widziałem

#seriale i proszę, nie bijcie #ciekawostki i #gruparatowaniapoziomu


Źródło
PanEpileptyk - Czy zastanawialiście się, kiedyś ile osób zmarło w Ojcu Mateuszu? Ja w...

źródło: comment_1581593266hediy7dY5cuI7GB2l7lefR.jpg

Pobierz
  • 14
@PanEpileptyk: ostatnio oglądam od cholery powtórek (lecą o 11) i serio się to dobrze ogląda. Takie lekkie kryminały dla emerytów. Trzeba wziąć też poprawkę, że sporo trupów jest spoza Sandomierza (turyści, goście, przyjaciele mieszkańców itp). Ostatnio też wysypało odcinków z różnych regionów w Kieleckim. Dlatego będzie ciężko to obliczyć bez oglądania całych odcinków, bo zdarzają się też trupy w połowie odcinka. Ale masz plusa, bo ciekawa robota
@PanEpileptyk

Gibalski zatrzaskuje się w aucie pułapce

Dziś oglądałam ten odcinek, do samochodu jest domontowana bomba, ogólnie odcinek porusza problem ptsd byłego żołnierza. Teraz oglądam odcinek o napadzie na bank (okradają bank, pracownicę banku następnego dnia potrąca samochód i leży w szpitalu w śpiączce - ogólnie taki scenariusz, że ktoś jest w śpiączce i budzi się na koniec odcinka to bardzo częstą sprawa, myślę że w Sandomierzu mają już cały oddział dla
@PanEpileptyk: Chłopie, to o czym piszesz to jest wierzchołek góry lodowej historii w Ojcu Mateuszu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem chyba jedyną fanką tego serialu przed 30., więc wiem, co piszę :D
Tam są tak przypałowe akcje, że ktoś, kto pisze te scenariusze powinien zostać królem Polski, niczym Jezus Chrystus. Co tam się nie działo:
- autobus, którym jechała Natalia został porwany, a Ojciec Mateusz wszedł negocjować