Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie
a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżnkę o pomoc.
b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki
c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

Bardzo chciałem pojeździć na łyżwach niestety w trakcie trwania wyzwania nie było mi po drodzę i choć na pewno to jeszcze zrobię to do wyzwania przygotowałem coś innego. Zrobiłem sushi, voilà

Składniki to wiadomo ryż, nori, rybki (łosoś, tuńczyk), warzywka (sałata, ogórek, papryka, awokado) i dodatki (sosy, pestki, sezam, cebulka prażona), panierka. Wszystko zależy od preferencji.

Na początku ugotowałem ryż, ja wspomogłem się warnikiem. Ugotowany ryż zaprawiłem cukrem, octem do ryżu i solą. W trakcie stygnięcia ryżu, usmażyłem rybki w panierce na głębokim oleju. Jak ryż trochę ostygł to zabrałem się za sztukę. Rozkładałem ryż na nori i wsadzałem do środka składniki które uważałem, że będą do siebie pasować. Na koniec wszystko delikatnie lecz pewnie zwijałem i skroiłem na 6 kawałków. Rozłożyłem na talerze i wygląda to tak:
Pobierz lothander - #mirkowyzwanie 
a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instrukta...
źródło: comment_1581545745rn8IAXYuaEufYZj6hKTnqA.jpg
  • 2