Wpis z mikrobloga

#pit #ksiegowosc #rachunkowosc #pytaniedoeksperta

Mirki, miałem taką sytuację, że w 2019 pracowałem równolegle na umowach o pracę u dwóch pracodawców (u jednego pełen etat, u drugiego 1/4). I teraz od tego drugiego dostałem pit.
Próbuję sobie samemu go rozliczyć, ale żaden program nie przyjmuje. I tu moje pytanie: czy brak wypełnienia jakiegokolwiek z pól "źródła przychodu" jest błędem i powinienem iść do pracodawcy, żeby ogarnął temat?

(zdjęcie pitu w komentarzu)
  • 15
@SiemkaKtoPeeL: @nsiwy:
Kurde, nie wiem. XD
Od kilku lat robiłem tak, że brałem te pity od pracodawcy, wypełniałem deklarację w jakimś programie do tego stworzonym i on to wysyłał do US.
Tak samo chciałem z tym o zrobić, ale program mi nie pozwala przepchnąć tego dalej, i zastanawiam się, czy pracodawca się nie jebnął w tym moim picie
@Strupol: Ja bym poczekał do tego 15 lutego, w tedy na stronie będziesz miał te same dane co w picie i sobie porównasz, chyba ogólnie można olać bo przecież urzędnicy teraz rozliczają te pity?

Ale pomijając to wszystko to możesz nie mieć wpisanego przychodu jako że jest to jedna z dwóch prac, mnie tam nigdy nic nie pasowało w tym przychodach/dochodach a gdy liczyłem było ok :P