Wpis z mikrobloga

#druk3d używa ktoś kleju do druku needit 3d? właśnie zakupiłem, nawet daje radę. tylko jedna sprawa - wczoraj pierwszy raz zapchała mi się dysza. wyczyściłem, kilka małych druków poszło normalnie a właśnie widzę że kolejny się psuje. Zastanawiam się czy możliwe że dysza zeskrobuje jakoś z szyby klej i odkłada się on i blokuje. Raczej nie wina filamentu, bo jestem w połowie rolki i nic takiego się nie działo wcześniej...
#aneta8
  • 13
@banannq: zgodnie z pomocą na FB grupach od 2 lat używam szyby, dysza bardzo nisko, wręcz skrobie po szybie i nigdy nie miałem problemu z zatykaniem, ustawienia ekstrudera default. Do tego ocet, czasami Izopropanol i to wszystko.
dysza bardzo nisko, wręcz skrobie po szybie i nigdy nie miałem problemu z zatykaniem,


@Stary_Benek:

Skoro normalnie prawie skrobię, a ty dodatkowo zmniejszyłem ta przestrzeń klejem, to się nie dziw ;)
@testmail: raczej nie, po ostatnim czyszczeniu jeszcze podniosłem. nie mam akurat zdjęcia, ale pierwsza warstwa wygląda tak że aż chce się żyć. Obecnie szyba.

@Stary_Benek: szyby używałem kiedyś przez chwilę, ostatnio wkurzył mnie coropad i wróciłem do szyby eksperymentując najpierw z lakierem (fajnie ale losowe odklejenia i podwinięcia w trakcie druku), teraz próbuję kleju. Do tej pory nie miałem problemu z czyszczeniem ani szyby ani dyszy (dyszę czyściłem wcześniej chyba
@testmail: @Stary_Benek: @pomocifaq: @LuxEtClamabunt: problem się wyjaśnił. Zawinił nadmuch a właściwie brak. Owszem, dysza była zapchana przy wydruku tego elementu na ostatnim zdjęciu. Po przeczyszczeniu drukowałem te stojaczki i dlatego myślałem że problem ma związek z ponownym zapchaniem. Jednak inne modele drukowały się bez problemów, a ten jeden nawet po przeróbkach i analizie kodu - niby wszystko w porządku, ale na wysokości ok. 20mm zaczynał się psuć. No