Wpis z mikrobloga

@next4322: W Warszawie na Starym Mieście rozwiązali to tak, że B-1 jest swoją drogą, a B-39 działa swoją drogą. Dzięki temu nikt nie ma wątpliwości.
Ale czy to jest poparte tylko ostrożnością, czy też wymogami prawnymi - nie wiem.
@Mhrok: @next4322: A gdzie napisane, że cokolwiek jest na logikę. Nie, nie musi posiadać tego identyfikatora. Bo nie ma obowiązku trzymania identyfikatora za szybą cały czas, a jedynie na czas przejazdu¯\_(ツ)_/¯
@next4322: ale jakiego identyfikatora? Umożliwiającego olanie znaku B-1? To SM działa nadgorliwie. Chyba, ze identyfikator umożliwia parkowanie, wtedy to inna sytuacja.
@wojniz: tak, poza znakiem B-1 i tą tabliczką jest tylko tablica informacyjna (nie będącą znakiem drogowym), której treść to "parking wyłącznie dla mieszkańców". Zastanawia mnie właśnie czy to ja jestem taki głupi i nie mogę znaleźć stosownego przepisu czy też SM aż tak się wzięła do roboty, że aż wykracza poza swoje kompetencje :D
@next4322 podałbym co wyrok sądu, ale nie mam już dostępu do tych papierów.. zwyczajnie nie udowodnisz, że w danym dniu w którym popelniles wykroczenie posiadałeś takie uprawnienia.. a poruszając się w strefie zakazu to ty musisz udowodnić, że miałeś do tego prawo, a nie policja/SM ma udowodnić że tego nie miałeś.
@Emill: > nie policja/SM ma udowodnić że tego nie miałeś

To brzmi moim zdaniem bardzo absurdalnie. To w takim razie policja może mnie w każdej chwili zatrzymać za np. przekroczenie prędkości i ja mam im udowodnić, że jechałem z przepisową prędkością? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co np. w sytuacji, kiedy pada śnieg i nie widać co jest za szybą? Każdy wtedy dostanie blokadę jeżeli nie odśnieża zaparkowanego
@next4322 nie, jeszcze raz bo nie zrozumiałeś.. tam gdzie jest zakaz poruszania się i parkowania dla każdego, a ty te zakaz zlamiesz - to ty masz obowiązek udowodnienia, że ciebie to ograniczenie nie dotyczy.
@Emill: jeszcze rozumiem, jakby to był parking dla posiadaczy identyfikatorów. Ale tam jest tylko zakaz ruchu. To w takiej sytuacji nie powinni zatrzymywać sprawców wykroczeń na gorącym uczynku, skoro samo parkowanie nie jest zabronione?
@next4322: nie, zakaz ruchu to zakaz ruchu.. można na gorącym uczynku, ale nie trzeba - skoro stoi tam samochód to jakoś tam wjechał.. bez problemu można wystawiać mandaty osobom parkującym za znaki i sąd bez problemu za to sadzi grzywny jeśli kierowca nie przyjmuje mandatu.