Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z tagu #ps4
Ostatnio zrobiłem ankietę gdzie poleciliście mi żeby zacząć przygodę z Far Cryajami od 3 i 5. Teraz zapytam co brać z gier związanych z eksploracja kosmosu? #elitedangerous czy #nomanssky ?

Która grę do eksploracji kosmosu wybrać?

  • Elite Dangerous 44.6% (29)
  • No Man’s Sky 49.2% (32)
  • Inna (napisz w komentarzu tytuł) 6.2% (4)

Oddanych głosów: 65

  • 21
@dzester: wyłącznie z Horizons. Sama Elite to pół gry. Nie ma np. możliwości lądowania na planetach skalistych, co Cię skutecznie odcina od 3/4 misji, które tego wymagają. Uprzedzam: próg wejścia jest dość wysoki, na samym początku to była gra wyłącznie dla znawców, którzy tworzyli poradniki, bo w samej grze praktycznie nie było ŻADNYCH ułatwień. Obecnie jest łatwiej, ale wcale nie za łatwo. To jest gra dla ludzi, którzy nie boją się
@blinxdxb: kochany! Lądowanie w Elite: Dangerous jest 100 razy prostsze, niż w oryginalnej Elite z 1984 roku! Na początku może być trudne, ale wystarczy odpowiednio dostosować prędkość. No i dobrze mieć joystick z przepustnicą oraz HAT-em, to bardzo ułatwia sprawę. Jak chcesz, to możemy potrenować razem, tylko nie wiem kiedy...
@OSH1980: Gralem we Frontiera na amidze i szlo mi latwiej. W tym na PS4 nie moglem wcelowac w "wejscie" w tej szesciennej bazie, ktora sie obracala. Joysticka do PS4 nie mam, nie wiem czy to w ogole obsluguje.
@blinxdxb: ja też, ale Frontier miał inną fizykę lotu. Faktycznie było tam łatwiej wylądować w stacji. Hm. Nie wiem, jak to jest grać na padzie, bo dla mnie to profanacja, grywam wyłącznie joyem i przepustnicą plus klawiatura. Jeżeli nie możesz wlecieć do bazy, to masz dokładnie ten sam problem, który ja miałem w 1997 roku grając w oryginalną Elite na C-64. Tyle, że tam obraz był aktualizowany chyba co pół sekundy
@dzester: z tego co widzę, to tak. Ale pytanie, jak jest z przypisaniem konta na PS4, czy można przenosić gry itp. Nie orientuję się w tym za bardzo, ja kupowałem bezpośrednio od FD.
@OSH1980:
hello

Kupilem dawno temu elite, ale jak kolega też się odbilem od poziomu trudności i przeraża mnie ze najwyraźniej trzeba się bardzo zaangażować, no man sky jest fajne a z psvr to już wgl zajebiste ale ciut zbyt cukierkowe ale przystepniejaze.

Ideolo było by skrzyżowanie obu gier.

Na ps4 jest Hotas.

W elite jara mnie ze wygląda jak należy, jak rasowe SF ale ta legendarna złożoność...

Dało by się grać
@last_of_us: jasne, że tak. W tej grze nie ma żadnego przymusu. Od polityki możesz się trzymać z daleka, a problem kretynów atakujących statki innych graczy „bo tak”, załatwiasz grając w trybie solo (wtedy nie ma w grze nikogo poza tobą i botami) lub np. w Mobiusie (to grupa, w której PvP jest zabronione, z wyjątkiem specjalnych stref, gdzie można się umawiać na pojedynki).
Elite jest trudna tylko na początku, podstawy lotu