Wpis z mikrobloga

Mam 2 pytania do #factorio
1. Jaki macie system na naprawdę duże schematy? Jak to dobrze postawić skoro tak ciężko się tym manewruje?
2. Jaki macie system na płyny przy dużych rafineriach? Jakbym nie kombinował (a mam tylko z 300 pojemników na ropę) to te najbliżej stacji są w 90% pełne, a te dalej prawie puste? I nijak się to ma do prędkości przepływania ropy pomiędzy pojemnikami.
  • 17
1. Jaki macie system na na prawdę duże schematy? Jak to dobrze postawić skoro tak ciężko się tym manewruje?

Z Poziomu satelity, albo mam odmierzony krokami teren i wiem w którym miejscu na sobie postawić

2. Jaki macie system na płyny przy dużych rafineriach? Jakbym nie kombinował (a mam tylko z 300 pojemników na ropę) to te najbliżej stacji są w 90% pełne, a te dalej prawie puste? I nijak się to
@ladzik:2. Ja wzdłuż podwójnego rzędu zbiorników (no, ale nie 300, 50max) ciągnę obustronnie rury, zauważyłem, że wtedy poziom w zbiornikach szybciej się wyrównuje.
@ladzik: Co do pojemników to pamiętaj, że to są naczynia połączone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli jak masz np 10 pojemników bezpośrednio połączonych to nie będzie tak, że jeden się zapełnia do 100%, potem drugi, potem trzeci, tylko wszystkie będą podobnie zapełnione , więc jak postawiłeś ich dużo obok siebie a masz nieduży przypływ to faktycznie może być tak, że się wolno napełniają. No i tak jak
@ladzik: Ad2. Spróbuj wylewać z pociągu do zbiornika - każdy wagon do 3 zbiorników podłączasz. Zbiorniki do fabryki, która płyn beczkuje. Beczki przenosisz robotami - możesz wtedy bufor sobie zrobić. Beczki opróżniasz bezpośrednio do rafinerii.
@TotalDisaster: tak wiem, ale gdzieś czytałem, że przepływ między zbiornikiem z zbiornikiem to 6000l/s więc one powinny się dość szybko wyrównywać, zwłaszcza że mój mega zbiornik (300 tanków) ma wiele odpływów, tymczasem tak nie jest i z tym mam problem
@WuBe: na chwilę obecną taki system beczkowania wydaje się najlepszy bo faktycznie można mieć nad tym jako taką kontrolę, a szkoda bo to dodatkowe fabryki i generalnie większa infrastruktura