Wpis z mikrobloga

Dziś na profilu Łodzi na FB zamieścili fajne zdjęcie, które idealnie oddaje spory, które ostatnio trwały pod tagiem #codziennalodz :) Tak więc mamy zarówno Łódź odradzającą się - nowe biurowce, nowy dworzec, rewitalizowane kamienice, a z drugiej obrzydliwe pozostałości po wyburzonych kamienicach, budynki obdarte z godności z oknami zabitymi płytami osb. I taka jest właśnie ta Łódź - wbrew propagandystom sukcesu i tym, którzy widzą w niej tylko ruinę. Nie jest najlepiej, ale widać rozwój i promyk nadziei. Czego i Wam w ten ponury dzień życzę :) Pozdro!
#lodz ##!$%@? #urbex #miastomeneli
ksaler - Dziś na profilu Łodzi na FB zamieścili fajne zdjęcie, które idealnie oddaje ...

źródło: comment_1580978738YsBnP4pj2QsP5DoQIeOPar.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
mmm jakie piękne kolorki, no i widać że to miasto żyje - plusik ;)


@HalfGod: no aura słaba, to nie wina Łodzi, że tak tu szaro ;)

na pewno wrażenie zrobiłoby zdjęcie od północnego-wschodu, nie masz może takiego?


@przemas17: nie mam, to zdjęcie z FB Łodzi
  • Odpowiedz
fajnie wygląda ta atrapa kamienicy po lewej stronie na rogu skrzyżowania xd


@Stev: ej nie jest tak źle, to tylko tymczasowa prowizorka ;) za atrapą buduje się nowa kamienica :)
  • Odpowiedz
@ksaler: wielki gmach po którym hula wiatr z jedną sensowna linia do Wawy, do tego stacja węzłowa na uboczu miasta i Kaliska która kompletnie zdegradowano = wspólne działnia PKP - PLK i miasta w celu zaorania zbiorkomu w Łodzi
  • Odpowiedz
wielki gmach po którym hula wiatr z jedną sensowna linia do Wawy, do tego stacja węzłowa na uboczu miasta i Kaliska która kompletnie zdegradowano = wspólne działnia PKP - PLK i miasta w celu zaorania zbiorkomu w Łodzi


@phsbdg: na razie jest lipa, ale po zrobieniu tunelu sytuacja ma się zmienić a dworzec ożywić. Oby :)
  • Odpowiedz
@Mike_Ainsel:
Ogólnie było dużo fejków na tych zdjęciach. Niby podpisane Piotrkowska, a okazywało się, że Sienkiewicza i to w trakcie remontu, itd.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że cała Łódź jest piękna i wyremontowana. No ale kurła bez przesady.
  • Odpowiedz
@ksaler: No ogólnie Łódź wygląda jakby kampanię w Simcity rozpoczęło upośledzone dziecko, a potem przyszedł starszy, zdrowy brat i to wszystko zaczął naprawiać.
  • Odpowiedz
@ksaler: jakieś 2 lata temu byłem w Łodzi parę dni służbowo i muszę powiedzieć, że zmieniłem zdanie na jej temat. Do tamtej pory Łódź widziałem z okna samochodu przejeżdżając przez blokowiska i zawsze myślałem, że gorszy to jest tylko Radom i Sosnowiec (no offence) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak pozwiedzałem parę miejscówek to trzeba przyznać, że są tam miejsca gdzie kopara opada. Oczywiście jest bardzo dużo
  • Odpowiedz
No ogólnie Łódź wygląda jakby kampanię w Simcity rozpoczęło upośledzone dziecko, a potem przyszedł starszy, zdrowy brat i to wszystko zaczął naprawiać.


@Ryshieq: szczęściem w nieszczęściu Łódź nie była zbyt zniszczona po wojnie. Wciąż mamy zatem układ ulic w centrum oraz zwartą zabudowę, która niekoniecznie odpowiada dzisiejszym czasom (nie ma np. szerokich arterii jak w Warszawie). Druga sprawa, że w okresie PRL Łódź była pomijana przy procesach rewitalizacyjnych. Są kamienice, które
  • Odpowiedz
Do tamtej pory Łódź widziałem z okna samochodu przejeżdżając przez blokowiska i zawsze myślałem, że gorszy to jest tylko Radom i Sosnowiec (no offence) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak pozwiedzałem parę miejscówek to trzeba przyznać, że są tam miejsca gdzie kopara opada. Oczywiście jest bardzo dużo do zrobienia ale i tak wyjechałem z lepszym nastawieniem niż wjeżdżałem.


@lipa_w_cukrze: nie no jasne :) W Łodzi jest mega
  • Odpowiedz