Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#linux #tidal #messenger #pidgin

Czołem!
Postawiłem właśnie ostatnia wersję Linux Mint, gdyż zaczynem zabawę z php. Jednakże do użytku na komputerze potrzebuje dwóch programów.

Najpierw problem z Tidal. Znalazłem Tidal client cli. Zainstalowałem, jednak nie mogę się w nim połączyć z kontem. Po wpisaniu danych nic się nie dzieje. No to znalazłem aplikacje w elektronie, Zainstalowałem, załadowała się, i tutaj, już jak chcę włączyć piosenkę, to dostaje info, że przeglądarka nie obsługuje DRM. Czy ktoś używa jakiejs apki do obsługi Tidal na Linux ? Coś możecie pomóc? Będę wdzięczny.

Następny będzie Pidgin. Wiem, że z odpowiednią wtyczka obsługuje on Messenger jednak nie mogę tam zweryfikować konta. Mam weryfikację dwuetapową ( to już chyba standard) i nie mam jak podać tego kodu, który przychodzi z Facebook. Czy można to jakoś obejść, albo czy istnieje jakaś inna, fajna apka do obsługi Messenger Linux?

Z góry dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.
  • 10
@WhoIam: no ale z weryfikacją jest tak że albo SMS albo w aplikacji zatwierdzasz. Próbowałeś? Do messengera jest chyba jakiś purple plugin ale nigdy nie miałem cierpliwości żeby go skongiy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Purple pobrałem i zainstalowałem apt. Z Tidal właśnie nie chciałbym korzystać z przeglądarki. Jeśli o nią chodzi mam chromium jako domyślną i Firefox .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wcześniej jeszcze używałem manjaro i tam Tidal działał dobrze, ten właśnie w electronie. Tylko szukałem czegoś innego bo manjaro często mi się sypało po jakimś czasie z zależnościami przy aktualizacji. No i Mint ma świetne środowisko cinamon