Wpis z mikrobloga

@Jakwarszawa:
@Adom007: również polecam książki MacArthura. Od siebie polecam wszystkie książki wydawnictwa IX Marks, w sprzedaży jest wiele nowych pozycji przetłumaczonych na j. polski. Sprzedaje m. in. wydawnictwo FEWA.
@Jakwarszawa: jest jeszcze John Piper, Wayne Grudem, and D.A. Carson którzy są kontunualistami. O ile zachowana jest biblijna nauka to pogląd na dary nie jest problemem.
@Ian: ale co masz na myśli przez to, że pogląd na dary nie jest problemem, bo właśnie moim zdaniem jest i to wielki, jeśli jeden nauczyciel mówi, że Bóg może dzialac tylko w określony sposób a tych biblijnych znaków i prowadzenia już nie ma...np z powoływaniem do służby, nie wiem jak cesasjonisci łączą ich własna naukę, że służba Pastora nadal funkcjonuje a jednocześnie Bóg milczy jakby zostawiał tego pastora samemu sobie
nie wiem jak cesasjonisci łączą ich własna naukę, że służba Pastora nadal funkcjonuje a jednocześnie Bóg milczy jakby zostawiał tego pastora samemu sobie i nie prowadził ani nie wspomagal w szczególny sposób itp (dla czytających -ja sprzeciwiam się tego rodzaju nauce i wiem, że Bóg działa ciągle tak jak w nowym testamencie i wciaz Bóg mówi i prowadzi i powołuje do działania)


@Jakwarszawa: kompletne nieporozumienie. Oczywiście, że cesasjonisci (przynajmniej ci biblijni