Wpis z mikrobloga

Po meczu z Wolves natknąłem się na dość przerażającą statystykę: Manchester United w ostatnich dziesięciu miesiącach wygrał dziesięć meczów ligowym. Jedno zwycięstwo na miesiąc. W Tabli od czasu podpisania kontaktu przez OGS MU zajmowałby 9 miejsce m.in za Crystal Palace, Wolves czy Evertonem. W 33 meczach Solskjaer zdobył 43 punkty.

Częstym argumentem broniącym OGS jest pisanie, że "inni trenerzy też słabo zaczynali, należy dać mu czas"
Pierwsze pełne sezony: (punkty po 25 kolejkach)
- Moyes 41 pkt
- Van Gaal 47 pkt
- Pochettinio 43 pkt
- Mourinho 48 pkt
- Klopp 49 pkt
- Guardiola 52 pkt
- Emery 47 pkt
- Solskjaer 35 pkt

Dodatkowo w aktualnym sezonie Solskjaer wygrał 9 meczów na 25 rozegranych. Od roku nie widać żadnej poprawy w grze, żadnych schematów, obrona stałych fragmentów gry nie istnieje.
Wyniki były słabe z Pogbą, McTominayem czy Rashfordem to dlaczego nagle po ich powrocie mają się znacząco poprawić?
Czy to nadal ma sens?
#united
  • 9
@bureqqq97: Moim zdaniem nie ma sensu już od jakiegoś czasu. Zrzucanie na kontuzje to słaba zasłona. Wszystkie zespoły mają kontuzjowanych graczy, a gołym okiem widać było, że największym problemem dla nas są słabe zespoły od których United ma zdecydowanie mocniejszy skład. Gramy dobrze z kontry, ale to właśnie dlatego, że tam wystarczą umiejętności zawodników, a jak trzeba taktyki to nasz zespół jest statyczny i bez pomysłu.

To, że wyprzedza nas Sheffield
@bureqqq97: staty statami, ale jedno mi się podoba - pozbywanie się sukcesywnie szrotu ze składu. Owszem, słabo wyglądają transfery na zastąpienie odchodzącego zawodnika, ale cieszę się, że wielu pokrak już nie trzeba oglądać. Co nie zmienia faktu, że stwierdzam, że Ole powinien się jeszcze podszkolić...
@bureqqq97: Nie ma, ale teraz nie ma sensu zwalniać już Ole, tylko dograć sezon do końca. W lecie trzeba rewolucji i tyle. Moim zdaniem Ole zostanie na jakimś stanowisku w United, a na trenera przyjdzie Pochettino.
@bureqqq97: Ja sie zaliczam do grona zwolennikow OGS i chce aby zostal.
Mamy fajny sztab trenerski z Carrickiem, Phelanem i McKenna. Mam dosc trenerow typu VanGaal, Mourinho ktorzy nie potrafia zagrzac miejsca w zadnym klubie na dluzej.
Tottenham wygladal za Pochettino fajnie ale w pewnym momencie tez wszystko siadlo i pilkarze go nie chcieli.
OGS jest nietoksyczny, wprowadza mlodych zawodnikow, pokazuje ze ma na ta druzyne plan dalekosiezny.
Gra na ta
@grzesiu_id: Uważam, ze się dzieje kadrowa rewolucja i ją popieram, bo wygląda bardzo solidnie - nie płacimy horrendalnych tygodniówek, pozbywamy się szrotu i piłkarzy, którzy tu nie chcą być. Nie widzę natomiast rewolucji pod względem czysto piłkarskim i zmian w grze, a to koniec końców ma największe znaczenie.
@allocer: No ja dalem od siebie Ole duzy kredyt zaufania. Mysle ze rowniez dostal go od zarzadu.
Mysle ze kluczowe bedzie lato, transfery i runda jesienna w przyszlym sezonie. Jesli dalej bedziemy mieli takie meczr jak z Newcastle, Watfordem, Burnley czy Bournemouth i gra w ataku pozycjnym bedzie slaba to juz beda oznaki ze projekt OGS nie ma sensu. Ale ja jestem optmistycznie nastawiony.