Wpis z mikrobloga

Update:
Nie chce tutaj byc kolejnym #scaab , ale czy ten stosunek przecietnych wynagrodzen do ceny nieruchomosci jest normalny? W Belfascie (gdzie mieszkam) przecietne wynagrodzenie wynosi 8,525 zl netto w przeliczeniu, a metr kwadratowy nieruchomosci poza centrum 5,783 zl. W Krakowie przecietne wynagrodzenie wynosi 3,584 zl netto, a metr kwadratowy nieruchomosci poza centrum 7,586 zl.

Stosunek cen nieruchomosci do dochodow wynosi w Belfascie 4.54, a w Krakowie 13.25. Przecietny kredyt hipoteczny stanowi na dzien dzisiejszy 31.17% przecietnej pensji w Belfascie, natomiast 96.92% w Krakowie.

Oprocentowanie kredytow hipotecznych jest rowniez nizsze niz w Polsce.

https://www.numbeo.com/property-investment/compare_cities.jsp?country1=United+Kingdom&country2=Poland&city1=Belfast&city2=Krakow+%28Cracow%29

#mieszkaniedeweloperskie #uk #polska #krakow #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
E.....t - Update:
Nie chce tutaj byc kolejnym #scaab , ale czy ten stosunek przeciet...

źródło: comment_Oh17SnxmbMG7zxmnE5rL02MgWCNd8oFy.jpg

Pobierz
  • 23
@EmigrantBelfast: obawiam się, że większości wykopków to nie interesuje, bo Twoje wpisy są dla zbyt wąskiej grupy odbiorców. Zrób własny tag i nie męcz wszystkich swoimi przemyśleniami. Nie bardzo wiem w jakim celu chcesz aktualizować te dane skoro czekasz aż Ci przytakniemy że za ten Twój £1k opłaca Ci się żyć w Polsce i utrzymywać całą rodzinę. Nie, nie dasz rady. Albo żyjecie w Belfaście albo oboje pracujecie w Krakowie. Ale
"Ale skoro nie macie polskiego doświadczenia i wykształcenia polskiego, to wątpię że uda wam się od strzała znaleźć prace w centrum Krk za bardzo dobre pieniądze"

W pelni sie zgadzam, dlatego powrot do Polski to chyba dopiero na emeryture... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@EmigrantBelfast: a ty znowu:). Po prostu ludzie w Krakowie lubia zyc w dobrobycie, miec dookola bardzo drogie mieszkania w apartamentowcach i placic 40% dochodow netto za 30 letni mortgage. Wieza ze ich wynagrodzenia beda rosly co roku o co najmniej 8% rocznie bez gornego limitu, cena za m2 przegoni ceny w Londynie i N.Yorku a "flippowanie" apartamentow w blokach z wielkiej plyty kupionych przez "mlode malzenstwa szukajace mieszkanka za gotowke" stanie
@EmigrantBelfast: Dla ciekawostki sporobowalem troche logiczniejszego porownania, mieszkalem 25 lat w krakowie (born and breed:), 3 lata w Man:
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=United+Kingdom&city1=Manchester&country2=Poland&city2=Krakow+%28Cracow%29&amount=3%2C500.00&displayCurrency=GBP
3.5k£, nie wiem czy to netto czy brutto, przyjelem ze netto, 3.5k£ netto to beda powiedzmy startowe zarobki dla graduate inzyniera (jakiejkolwiek specjalnosci) na jakims scheme i np graduate pielegniarki w nhs. Wyglada ze w Krakowie musieliby zarobic 10.5k zlotych netto (nie wiem ile to brutto, na normalnej umowie o prace,
@MirekWyznajeAnonimowo: toz to napisalem ze lacznie (powiedzmy 2k dla inzyniera i 1.5k dla nurse, wiem ze bedzie mniej bo pension contribution ale w kraju tez tego nie ma) nie mam pojecia ile daja szaraczkowi po polibudzie mechanicznej ale zgaduje ze nie 15k brutto, pielegniarki tez chyba dostaja na start tylko TROSZKE mniej niz w lidlu:)
@kaktusak: tak z ciekawosci. jak mowisz po angielsku, to tez wtracasz polskie slowka, typu pielegniarka zamiast nurse albo skladka emerytalna zamiast pension contribution, czy dziala to tylko w jedna strone? i jesli tak, to skad sie to bierze? bo patrzac po bledach typu 'born and breed' to tak angielskiego jeszcze za mocno nie ogarniasz zeby miec juz problemy z polskim ( ͡º ͜ʖ͡º)