Wpis z mikrobloga

Jak jest z cenami prywatnie u ortopedy? Od 4 tygodni boli mnie kolano po wewnętrznej stronie. (2 tygodnie temu zapisałem się do lekarza pierwszego kontaktu i dopiero niedawno zdobyłem skierowanie do specjalisty) poszedłbym na NFZ, ale podobno w okolicy czeka się po 2-3 miesiące.

#zdrowie #ortopeda #lekarz
  • 7
@izkYT pewnie 100-150 za wizytę. Tylko sprawdź najpierw opinie, bo trafisz na jakiegoś konowała co pomacha Ci nogą na wszystkie strony, stwierdzi że skoro nie ma luzów to ból przemęczeniowy i zaleci 3 tygodniowy odpoczynek + tabletki Structum...
@cezeterson: Czyli jak ktoś nie powie umierasz to ciężka choroba to znaczy ze konowal ?
@izkYT: musisz pamiętać ze jeśli potrzebne będą dodatkowe badania - usg czy inne obrazowe będziesz musiał płacić i za nie - nie tylko sama konsultacje
@nicniemusze: Przestrzegam OPa na podstawie własnego doświadczenia. Konował "pomylił" pęknięcie łąkotki z przemęczeniem. Wizyta trwała 5 minut - skasował pieniądze, nie zlecił żadnych dodatkowych badań tylko jw. Mimo jego "zaleceń" udałem się z ciągłym bólem po kilku dniach do innego lekarza - ten od razu podejrzewał łąkotkę, dał skierowanie na rezonans i wyniki potwierdziły jego podejrzenia.
@cezeterson: Ok rozumem Twoja historie - jednak nadal to nie zmienia faktu ze jeśli ktoś nie rozpozna mu strasznej choroby nie będzie oznaczać ze jest konowałem - dochodzę do wniosku ze każdy chce żeby rozpoznać mu chorobę tylko żeby nie jakaś poważna - bo jak poważna to konowal i straszy i się nie zna, i jak powie ze się jest zdrowym - lub nie daj Boże każe zmienić styl życia (nie
@nicniemusze nie wiem gdzie widzisz tego typu historie w moim poście, nie napisałem że każdy to wał. Ale na pewno każdego powinno się zweryfikować w miarę możliwości przed wizytą.
Lekarz ortopeda, który przy urazie kolana (czy jakiejkolwiek innej części ciała) nie zleca dodatkowych badań, a ma rentgen, MRI i USG w oczach to naciągacz.

Dajmy już spokój, bo się tu bałagan niezwiązany z tematem robi.