Wpis z mikrobloga

@fervi: Nie no akurat te FFP3 są o wiele lepsze przepuszczają poniżej 1% "cząsteczek" o średnicy do 150 nanometrów. Z tym, że koronawirusy mają średnice jakoś 80-120 nanometrów. Ale z drugiej strony lepiej mieć coś na ryjcu niż nie mieć w razie czego.
@D0minik: wszedłem na tą aukcje i nigdzie nie jest napisane że 10 sztuk, czyli wychodzi że jest 55 PLN/sztukę.

P.S. dzisiaj w markecie kupowałem po 30-40pln za dwie, więc wątpię aby ktoś je sprzedawał po 5 Zeta za sztukę.
A najlepsze, że podobno gówno dają XD


@fervi: zobaczymy jak mocno będziesz żałować swojej opinii kiedy w autobusie jakiś burak bez przecież gówno dającej maski kichnie Ci w Twoją nieosłoniętą gówno dającą maską twarz (σ ͜ʖσ)

Taka maseczka (mówię o tych "chirurgicznych" o których Ty myślisz, a nie tych z foto) faktycznie nie pomoże jak siedzisz z chorym długo w jednym pomieszczeniu ale
@Rabusek: Mam jeszcze takie prawdziwe chirurgiczne w domu, 3M z prawdziwego zdarzenia, z czasów kiedy byłem poważnie przewlekle chory. Na ich opakowaniu pisze, że filtrują do >95% cząsteczek do 100 nanometrów. To praktycznie terminatory masek. Boję się myśleć ile będą warte xd
@demos7enes: Mają standard EN 14683-II. Wykorzystywane przy operacjach. BFE >99%, PFE >95%. Z tego co patrzę w katalog 3M to w zasadzie w przypadku wirusów spełniają kryteria lekko ponad FFP2, ale zastanawia mnie własnie ta średnica "otworków". Czy przez 100 nanometrów przeskoczy wirus 120 nanometrów. Na zdrowy rozsądek wydaje się, ze nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: @Czupryn999: jest kilka nieporozumień na ta chwilę. Dlatego używanie masek ffp jest dyskusyjne bo chodzi bardziej o to aby nie zarażać ALE na ta chwile: Koronawirus jest przenoszony przez większe krople, które bardzo krótko unoszą się w powietrzu (na przykład po kichnięciu). Ten wirus nie przenosi się w powietrzu przez samo oddychanie w otoczeniu chorego. Koronawirus nie jest chorobą która można zarazić się od przypadkowego kontaktu. Osoba musi pozostawać