Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magiereczka: niby ocieplana, ale dwie ściany są krawędzią budynku. W ogóle układ ogrzewania to trochę kraina Narnii bo to dwa mieszkania połączone w jedno. Szukam jakiś czas punktu równowagi dla grzejników. Przy 23*C udaje mi się zejść z histerezą do mniej niż pół stopnia. Jak chcę 21 to już mam 19,8 do 21,5 :O

Patrząc po wykresie to na pewno pokój się szybciej grzeje niż chłodzi. Nie wygląda na to by
@uosiu: taka amplituda to chyba normalne przy centralnym ogrzewaniu, zwłaszcza jak jest to na paliwo stałe (węgiel, pellet). Zwłaszcza, że widać nagły wzrost temperatury (uruchomienie i praca pieca) oraz powolny jej spadek (obieg wyłączony). Jeżeli masz możliwość regulacji pieca to ustaw temp na 21 i histerezy 0.5 stopnia, wtedy wahania będą w granicach 1 stopnia, czego nie odczujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: to gazowy Viesmann Vetopend 100, on ma tylko pokrętło siły grzania plus termostaty na kaloryferach. Na razie jest tak, że robię jakąś zmianę i zostawiam na dobę żeby zobaczyć po wykresach jaki daje to efekt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: 22? Celuję w 21, ale najważniejsze że jest już stabilna temperatura (histereza) i teraz mogę próbować sprowadzić cały układ do 21
@uosiu: vitopend 100 to dwufunkcyjny kociol(i stary swoja droga), wiec jesli masz CWU to priorytetem jest zawsze dogrzewanie bufora. Stąd te skoki mogą być. Niemniej winy szukalbym po stronie termostatów, ale i tak 1C to nie jest zadna jakas wielka anomalia. Wystarczy, ze masz duze okna od zawietrznej strony