Wpis z mikrobloga

#codziennienowydumbphone nr 46: Siemens A50, 2002r.

"Mały, stylowy", "W sam raz dla Ciebie", "Niepowtarzalny jak Ty"

Główne funkcje z ulotki:
- ekran monochromatyczny, 101x64
- wymienne obudowy
- słownik T9
- WAP, możliwość pobierania dzwonków

Zapraszam do obserwowania mojego tagu, gdzie codziennie publikuje ulotki opisujące stare telefony sprzed ery smartphonów.

#telefony #ciekawostki
gonera - #codziennienowydumbphone nr 46: Siemens A50, 2002r.

"Mały, stylowy", "W s...

źródło: comment_aNKdLhBJrQGT9AdOikZj2CQbVSnrOKWM.jpg

Pobierz
  • 27
@gonera Kilkanaście lat temu (może 10) wypłynął pewien fakt, który jak się okazało spowodował, że ten telefon uzyskiwał na aukcjach internetowych zawrotne ceny, nawet do 10tys zł.
Warunek był taki, że musiał pochodzić z fabryki w Bochum. Okazało się że po zmodyfikowaniu przez hakerów mógł się podszywać pod dowolny nr telefonu, co mogło pozwolić np. przechwytywac hasła do przelewów bankowych.

Miałem kilka modeli gdzieś w szufladzie i przez chwilę myślałem że że
@gonera: ooo, moja siorka miała MT50, czyli w sumie to samo tylko z niebieskim wyświetlaczem :D do dziś pamiętam jak jej go zabierałem i łupałem w Stack Attack II (magazynier) czy Flowboarding (czyli gra w surfera) do rozładowania baterii (w moim GD30 nie było ani pół gry, w sumie to nawet kalkulatora tam nie było). No i pamiętam szał na pobieranie dzwonków, to se ne vrati...
Telefon ma ciekawą historię...


@Badger-: ta historia to jakiś urban legend, nigdzie nie znalazłem ani konkretnego opisu udanego takiego ataku, ani nawet teoretycznego jak miałoby to działać. Tylko magiczne i mgliste hasełka pt. "błąd w oprogramowaniu"