Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do posiadaczy szos z napędem 2x (a więc pewnie 90% z Was). Jak to jest z jazdą na mniejszej koronce z przodu i stosunkowo małej z tyłu? Wiem, że generalnie nie zaleca się jazdy ze skoszonym łańcuchem, ale u mnie (stara szosówka z napędem 2x7) przy najmniejszych zębatkach na kasecie łańcuch obciera o blat z przodu. W nowszych sprzętach też tak jest?
#szosa
  • 14
@Kotkoff: A to ciekawe akurat, bo przecież rozmiar blatu firmy X czy Y powinien być bardzo zbliżony. Tyle samo zębów przy tym samym module, jeśli dobrze z PKM pamiętam to już determinuje identyczną średnicę.
@nie_mientki chyba od tiagry w górę jest trymowanie tzw. półbiegi czyli ustawienie przedniej przerzutki tak że nie ociera i możesz jechać na małej zębate z przodu i małej z tyłu.
@albin88 @sargento o to chodzi, że w nowszym sprzęcie możesz jechać na maksymalnym przekoszeniu łańcucha bez ocierania prowadnicy przedniej przerzutki. To właśnie daje trymowanie.
@89neo chodziło mi tylko o to, że się da ale wiadomo, szkoda łańcucha. Jednak patrząc z drugiej strony to są napędy 1x11 a nawet 1x12 a łańcuchy zostały takie same.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rozpa: tak, żeby producent zarobił na kasetach i łańcuchach :) ja swój łańcuch w ultegrze musiałem wymienić po 3500 po takiej jeździe, nie był wyciągnięty wzdłuż ale na boki tragedia :/