Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie przymierzam sie do zakupu VR, wybór padł na Oculus Rift S lub Oculus Quest z linkiem. Który byście wybrali (PC nie powienien mieć problemu przy żadnym z nich).
#vr #virtualreality #oculusrift

Który VR wybrać

  • Oculus Rift S 73.1% (19)
  • Oculus Quest (z linkiem) 19.2% (5)
  • Inny (wyłączając steam link) 7.7% (2)

Oddanych głosów: 26

  • 14
@AdireQ: Jak sie psuje to mozesz na smieci #!$%@?,ich tracking to porazka. Pro to skok na kase. Support nie istnieje. Nie znam ani jeden osoby co by pochwalila i sie cieszyla z vive. Pelno osob to sie tego pozbywa i leci na oclusa/indexa
@AdireQ: bazy 1.0 to porazka a nie steamvr. To ich trracking. Steamvr to tylko appka która używają. Ja na oclusie z steam vr nie mam problemu,indexy tez. Dziwne co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bazy 1.0 to porazka a nie steamvr. To ich trracking. Steamvr to tylko appka która używają.


@Koxsik: SteamVR to ekosystem w którego skład wchodzi między innymi SteamVR Tracking System opracowany przez inżynierów Valve we współpracy z Triad Semiconductor. Ci sami ludzie stoją za drugą wersją latarni i headsetem Valve Index.

@Koxsik: Jakie zarzuty masz do latarni SteamVR skoro sam korzystasz z sprzętu Oculusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@AdireQ: Nie mam wlasnie zadnych,bo sam przez oculusa uzywam steamvr bo nie chce mi sie nigdy odpalic komenda na oculus only.
Dziwne troche ze index na 1 bazie dziala lepiej niz vive na 2 1.0 bazach XD. Vive tracking wywali ci w 1-2m,indexa ciezko bedzie. Moze z 1-2 razy widzialem jak ktos wywalil jego tracking.
Dziwne troche ze index na 1 bazie dziala lepiej niz vive na 2 1.0 bazach XD


@Koxsik: Nie ma nic dziwnego w tym że nowsza, ulepszona wersja systemu działa lepiej niż starsza. W latarniach 2.0 pozbyli się rozbłysków synchronizujących, zwiększyli też pole widzenia latarni.

Vive tracking wywali ci w 1-2m,indexa ciezko bedzie. Moze z 1-2 razy widzialem jak ktos wywalil jego tracking.


@Koxsik: W sensie jak wywala? Chwilowo gubi pozycje
@AdireQ: No znika na 2-3sek albo lapie sie w powietrzu gdzies. Kazdy vive player tak mial i ma. A i cosmos to tez jest ich porazkka. Testowalismy z ekipą to. Dziwi mnie ze to wyszło z prepreprepreprepre-alphy. To jest gorsze niz vr na telefon xD