Wpis z mikrobloga

@byferdo: Tym samym czym Rolex za 200 zł od tego za 50 k PLN, czyli wszystkim.
Ale ostatnio cyganie się poprawili i coraz lepiej podrabiają flakony i głównie rozróżnić je można po Batch Code na spodzie flakonu (są od tego specjalne strony) i zapachu samego soku i jego parametrów.
@Zabi96 zostanę zwyzywany, ale sam kupuję testery w internecie ¯_(ツ)_/¯ najpierw upatruję sobie zapach w Douglasie lub Sephorze, a potem zamawiam tester przez neta. Może miałem szczęście, ale jeszcze mi się nie zdarzyło otrzymać czegoś, co różniło się od oryginału w sklepie.
@Paayor ok, ale nie widzę tego w powyższym wpisie. Jedyne co widzę "to na pewno podróbka, bo za tanie". A ja chciałbym zobaczyć jakiś konkretny dowód - coś, co mogłoby mi w przyszłości pomóc mi i innym wykopowiczom unikania podróbek. Jak dla mnie, to mało merytoryczna dyskusja
@byferdo: Jeżeli najtańsza cena w legitnej perfumerii to 300zł, a tu masz "tester" za 109 + wszystkie testery w tej samej cenie, to pierwsza lampka. Znajomość wyglądu flakonów/opakowań/zapachu to must have przy rozpakowywaniu.https://www.youtube.com/watch?v=hRNCe479X74 Tu masz porównanie na bardzo popularnym przykładzie, czyli Dior Sauvage. Zobacz, że testery po 109zł dotyczą tylko znanych zapachów. Przykładowa aukcja: https://allegro.pl/oferta/nasomatto-black-afgano-30ml-tester-7867625789 250zł, najtaniej na necie 330zł. Cena niepokojaca, ale jeszcze nie zaskakująca. Patrzę inne produkty sprzedawcy,
@Paayor to nadal argument oparty jedyne na cenie. Kupiłem tester swojej perfumy (aktualnie korzystam z TF) u innego sprzedawcy, który ma w ofercie sauvage w jeszcze niższej niż podana w tym wpisie cenie. Moja perfuma niczym się nie różni od tego, co wąchałem w Douglasie. Batch code i opakowanie też w normie. Więc nadal chciałbym poznać jakieś solidne argumenty za tym, że wyżej wspomniana oferta jest lewa.
@byferdo: Niektóre zapachy są łatwe w podrobieniu o czym świadczy popularność tagu #genericoils i zamienników tamtejszych, ale to nie znaczy, że są to oryginalne produkty. Opakowanie pewnie czymś się różni, pytanie czym i gdzie. ;) Dobry nos w każdym razie pozna różnice, nawet minimalną.
@Paayor chyba trzeba zrobić akcję i przeprowadzić ślepy test z udziałem wykopowych "znawców" ¯_(ツ)_/¯ ja nadal nie jestem przekonany do tego, że gość handluje fejkowymi testerami (gdyby w tej cenie sprzedawał normalną perfumę, to bym się zgodził. Ale tester?)