Wpis z mikrobloga

#xiaomi #android #elektronika
Mieli, mam problem z szybkim ładowaniem w Xiaomi mi9lite. Telefon na początku ładował się na każdej ładowarce bardzo szybko, aż do momentu jak raz podłączyłem ładowarkę z laptopa. Teraz tylko ta laptopowa elegancko #!$%@?, a reszta baaaaaaaardzo wolno ładuje. Coś się jakby zawiesiło.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takrodzisiegniew: chciałem zaproponować miernik usb:
https://allegro.pl/oferta/miernik-woltomierz-amperomierz-usb-tester-5a-4-30-8633500330

Ale mi się przypomniało że kiedyś używałem jakiejś aplikacji na telefonie która pokazywała podobne info.

Do czego zmierzam: szybkie ładowanie polega na tym że telefon dogaduje się z ładowarką jakie są jego możliwości odbioru i najpierw z 5v przeskakują na 9V a jak dalej wszystko jest ok i nic się nie grzeje to przeskakują nawet i na 12V. I taki miernik pozwolił ty Ci zobaczyć
@takrodzisiegniew:
Jak doczytałem to Mi 9 Lite obsługuje już Quick Charge 4, który własnie od wersji 4 jest kompatybilny z Power Delivery. zgaduję ze ładowarka od laptopa obsługuje właśnie Power DElivery bo to chyba standard przy ładowarkach do 20V. No i teraz z Twoich obserwacji wynika że jakimś cudem uszkodziło się ładowanie QuickCharge ale nadal działa PowerDelivery (domniemane). No i to jest już dla mnie wielka zagadka bo teoretycznie takie smart