Wpis z mikrobloga

Mi się marzy partia z zebraniem kilki polityków wolnościowych i odcięcie się od Ruchu Narodowego, Brauna, Korwina i Berkowicza.
Nie wiem kto mógłby w takiej partii jednak być Kulesza, Sośnierz, Dziambor, Mentzen, może Szczotkowski nawrócony ? Gwiazdowski ? Ale on też się w sumie skompromitował. Fajnie jakby wyrósł ruch młodych ciekawych polityków, ale jak patrze, że na takiego Andruszkiewicza czy Jachirę to tracę wiarę...

#konfederacja #wybory #polityka
  • 11
@genesis2303: Jest duży elektorat, który się buja od partii do partii, albo już całkiem zrezygnowali. Mam wielu takich znajomych co szukają czegoś mniej radykalnego i wolnościowego. Część osób od PO, część od byłej Nowoczesnej, ale po kompromitacji tych dwóch partii albo nie wiedza na kogo głosować albo sobie dali spokój. Do tego młode pokolenie dorasta i część elektoratu konfederacji.
@kilogruzu: Berkowicz pokazał dzisiaj
@maxwol: moim zdaniem nadal to byłaby mniejszość, ja się zgadzam, że ideologicznie byłby najmniejszy wstyd przy głosowaniu, ale fakty są takie, że prościej przejmować władzę podbierając głosy z największego koszyka. Dlatego mimo wszystkich różnic, jakie występują między narodowcami i wolnościowcami. W tym układzie mają jakieś szanse w przyszłych parlamentarnych. Jak teraz zaczną się żreć, zamiast wypracowywać kompromisowe rozwiązania programowe, to nic nie ugrają.
@maxwol: gdyby pis mial w strukturach takiego korwina z kilkudziesiecioma poslami to mielibysmy singapur. Jkm udowodnil swoja niemoc parlamentarna. Przyszlo nowe pokolenie, daj im szanse. Najwazniejsze ze zawsze mysla o obru polakow. Wystarczy jeden z wolnosci na premiera. Niewazne jak sie dostanie.
@maxwol: ok była by taka partia, ale nie przebili by się do mediów. Cały ich elektorat to byłby wykop? Większość młodych ludzi ma w dupie polityke i woli zagłosować na biedronia, a większość dorosłych to beton intelektualny głosujący na pis... Jeżeli nie stosuje się twardego języka to nikt się tobą nie zainteresuje i o tym przekonał się Gwiazdowsik zdobywając pół procenta (0,54%)