Wpis z mikrobloga

1. Zamówić kartę SIM na lotnisko, albo do Polski (chyba teraz można ogarnąć nielimitowany net).
1a. Ogarnąć bilet czasowy Tokyo Metro
1b. Jeśli będziesz podróżować między miastami, JR pass. W samym Tokyo jest też linia pociągów, które stają w najważniejszych dzielnicach i przejazdy są wliczone do JR Pass (no i Shinkanseny oczywiście ;)). Jest gdzieś kalkulator, który liczy, czy opłaci Ci się JR pass czy bilety pojedyncze.
1c. Metro jest zagmatwane, ale
  • Odpowiedz
@morelio: O raju ale super odpowiedź! Generalnie zabookowalam podróż na 22 dni - pierwsze 7 nocy w Tokio (sumida), później 6 nocy w Kioto, a potem to nie wiem. Ostatnie dwie noce może sprawdzimy kapsuły na Shinjuku, niedaleko uliczki z Izakayami. Ale tego wydaje sie tyle, że te kilkanaście dni zleci aż za szybko! Nie wiem od czego zacząć. Martwi mnie tez fakt, ze to metro tak szybko kończy jeździć -
  • Odpowiedz
@karusiasnk: Możesz pojechać do Osaki, Nary i nawet Hiroszimy. Pojedź sobie też gdzieś zobaczyć Fuji. W Kioto jest baaaardzo dużo do oglądania. Nie zapomnij o Arashyjama.

Bardzo mi się podobał Shinjuku Goyen - park w Tokyo. A w pobliżu Skytree jest Senso-ji.

@morelio: Koło tego centrum nauki stoi też ogromny robot Gundam. Polecam. fajna i darmowa atrakcja.

Ja kupiłem kartę SIM w Bic Camera w mieście - były lepsze i
  • Odpowiedz
@karusiasnk: Tak, z tym końcem jazdy metra rzeczywiście było kiepsko ;) może coś zmienią w rozkładzie w kontekście IO? Kto wie.

Masz sporo czasu, ja w 12 dni odhaczyłem Tokio, Kamakurę, Kioto (srebrny, złoty pawilon, Fushimi Inari, Kyomizu Dera), Narę (parę świątyń i daniele!), Osakę (Dotonbori, Zamek) i Hiroszimę (Zamek, Miyajima, słynne Okonomiyaki, muzeum bomby atomowej). Z wykorzystaniem JR pass i shinkansenów np. z Kioto zrobiliśmy sobie jednodniowy(!) wypad do Hiroshimy
  • Odpowiedz
@Spring_is_coming: @karusiasnk Gundam robi wrażenie :)
Co do karty SIM jak najbardziej masz rację. Ja założyłem, że muszę mieć kartę jak najwcześniej, jakby były jakieś komplikacje w trakcie.

Dobrze mieć porządny powerbank do telefonów, w knajpach nie jest mile widziane podłączanie ładowarek.
  • Odpowiedz
@morelio: co do płatności kartą, niestety nie udało mi się zrobić żadnej transakcji. Przygotowałem wystarczająco dużo gotówki, także może ktoś inny wie coś więcej.
  • Odpowiedz