Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Kogutt - Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
...

źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg

Pobierz
  • 468
@Kogutt: nie wiem czy zycie ogolnie jest droge czy po prostu zalozyles sobie zycie "na poziomie".
Nie kwestionuje koniecznosci posiadania samochodu w warszawie, bo sam jezdze od 18stki.
Tyle, ze jezdze samochodem wartym w kupnie trzy raty Twojego leasingu. Przez ostatnie trzy lata wlozylem w jego serwis nastepne dwie razy Twojego leasingu. W tym czasie bylem tym samochodem 20 razy w Krakowie i 4 razy w Chorwacji. Plus oczywiscie 400-600km tygodniowo
wawa to pierwsze miasto w Polsce, gdzie da sie funkcjonowac bez samochodu. Najlepsza komunikacja zbiorowa w Polsce.


@peszmerd: Najlepsza komunikacja zbiorowa w Polsce to trochę jak najwyższy karzeł. Zależy, gdzie w Warszawie. Ja mieszkam na obrzeżnej dzielnicy i ostatni raz jak chciałem skorzystać z komunikacji, to 30 minut zajęły mi samo dojście na przystanek i czekanie na autobus. W tym czasie samochodem już bym dojechał do celu i wrócił.
wawa to pierwsze miasto w Polsce, gdzie da sie funkcjonowac bez samochodu.


@peszmerd: pewnie, że można. Można też w wieku 30 lat mieszkać z matką, jeść mrożone gówno, i ubierać się w lumpie.

Albo można po prostu godnie żyć, co OP wydaje się rozumieć.

Wykopki nie mogą pojąć, że ktoś płaci 2,3,5 koła raty. Ale to zrozumiałe, całe życie mieszkają z rodzicami na 50 metrach w wielkiej płycie, to ciężko sobie