Wpis z mikrobloga

Halo #lodz , ostatnio słyszy się co raz częściej że Warszawka oferuje pokoje na wynajem za miliony monet. Sprawdziłem jak u nas sytuacja się ma - tragedii nie ma. Lecz oczywiście można trafić pewne perełki. Co sądzicie o takim ogłoszeniu?

https://www.olx.pl/oferta/mieszkanie-dla-dziecka-opuszczajacego-dom-dziecka-CID3-IDA3Ffc.html#8c8ff599df

Czy faktycznie w Panu Romanie drzemie chęć pomocy, czy jednak szuka niewinnej panny która nie ma rodziny, bliskich by móc przygarnąć pod swe skrzydełka pod każdym możliwym względem? Jak dla mnie dziwne że najpierw określa poszukiwania "dziecka" które może być chłopcem jak i dziewczynką, po czym nagle treść się zmienia w stronę dziewczynek.

  • 14
@SamChilders: creepy ( _)

Osoba opuszczająca dom dziecka jest osobą dorosłą i świadomą swych czynów.
Gorzej że wiele dzieci z takich domów ma tendencję ucieczek. Na takie ogłoszenia można złapać nie tylko dorosłą osobę a również nieletnią która będzie potrzebować wsparcia... i to jest martwiące w tym ogłoszeniu
@wielad: to nie ja nie umiem czytać ze zrozumieniem, tylko ty sam nie wiesz czego chcesz:

Szkoda że nie można zgłosić

Z drugiej strony nie zrobił nic złego


A więc z jednej strony sam przyznajesz, że nie zrobił nic złego, a z drugiej wyrażasz żal, że nie można go zgłosić.
@wielad: jedyne do czego się przyczepiłem, to wyrażony przez ciebie żal, że nie można gościa nigdzie zgłosić. Przeraża mnie, że są ludzie tacy jak ty, wyrywni do tego, żeby zgłaszać człowieka do jakichś służb tylko dlatego, że wrzucił do internetu niestandardowe ogłoszenie.
@Waldemar_Wpieldor: i z tym się zgodze. Bo jak napisałem ten komentarz to od razu przypomniał mi się film "raport mniejszości" i pomyślałem jakie to było by źle. Może faktycznie gościu ma dobre intencje ale nadal wydaje mi się to podejrzane zwłaszcza że zasugerowa sam dziewczynę.
Z jednej strony szkoda że nie można wejść do czyjejś głowy, z drugiej strony dobrze że nie można wejść do czyjejś głowy. Taki paradoks tu mamy.