Wpis z mikrobloga

Mirki, podeślijcie mi jakieś rzetelne linki odnośnie nowej reformy emerytalnej wprowadzonej przez rząd w 2020 tzn chodzi mi o te konta IKE które są do dyspozycji obywatela a któremu państwo ukradnie kolejne pieniaszki za przeniesienie (15%). Podobno czas z ogarnięciem tego mamy od czerwca-sierpnia. Jeśli coś było o tym na wykopie to podeślijcie link do tego. Dziekowac

#zus #polska #podatki #emerytura #ofe #pomocy #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@cirilla1989: Nie wiem na 100%, bo nie byłem w podobnej sytuacji. Dla mnie konto ofe i subkonto zus są dziedziczone. W ofe chyba można było wskazać osobę, która dziedziczy. Jeśli brak to dziedziczy się na zasadach ogólnych.
Ale podkreślam, że mogę się mylić, a nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd.
Najlepiej kontaktować się z bezpośrednio z instytucjami. Być może na stronach ofe jest opisany temat dziedziczenia.

Sam mam ofe w AXA
  • Odpowiedz
@Archangel87: rozumiem, ja i bracia byliśmy wskazanym w umowie ofe pzu do wypłaty środków z konta (potem ofe pzu powiadamia zus i że subkonta pieniądze są dzielone jak na umowie członkowskiej w której mama nas ujęła jako uposazonych) więc nie jest potrzebna sprawa spadkowa w tym przypadku aby otrzymać pieniadze
  • Odpowiedz