Wpis z mikrobloga

Dziadek wybudował se nowy dom za gierka, jak żył to mówił że kredyt to jajkami splacili. I to prawda. Babcia od strony matki zaraz po wojnie wyjechała do miasteczka, dostała mieszkanie z przydziału i nawet nic nie musiała płacić. Dzisiaj mieszka tam jedna z jej córek.
Dawne pokolenia miały tak łatwo, że dla współczesnego dwudziestoparolatka to jest wręcz niewyobrażalne.
#przegryw
  • 42
@mazx: A to, że w międzyczasie przez ich kraj przetoczyły się dwie wojny, które niejednokrotnie zniszczyły ich cały dobytek i pozbawiły bliskich osób to w sumie szczegół... Ja tam myślę, że póki co żyjemy w najlepszych możliwych czasach. Dopatrywanie się pozytywów w tym, że ktoś dostał jakąś klitkę z przydziału nie zauważając wszystkich innych rzeczy, które były nieporównywanie gorsze niż obecnie i na tej podstawie określanie, że mieli łatwo to jakieś
A to, że w międzyczasie przez ich kraj przetoczyły się dwie wojny, które niejednokrotnie zniszczyły ich cały dobytek i pozbawiły bliskich osób to w sumie szczegół... Ja tam myślę, że póki co żyjemy w najlepszych możliwych czasach. Dopatrywanie się pozytywów w tym, że ktoś dostał jakąś klitkę z przydziału nie zauważając wszystkich innych rzeczy, które były nieporównywanie gorsze niż obecnie i na tej podstawie określanie, że mieli łatwo to jakieś nieporozumienie.


@
@dzordz1984: bardziej rzekłbym, że 30 i lekko po 30 latków, łatwość zdobycia kierowniczego stanowiska dobrej kasy w momencie gdy wszystko ruszało do przodu i oprócz tego kredyt, który bez problemu spłaci, obecnie 20 latkowie mają super, ale o dobra posadę jakby nie patrzeć dużo trudniej niż to co było jeszcze niedawno, reszta to sielanka bo jedynie zmartwienia to po jakim czasie kupić iphona