Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
Mirki noszę się z zamiarem budowy domu. Wiem już jaki dom bym chciał, ale chciałbym "dokładnie" oszacować koszty (projekt indywidualny).
Macie jakiś kalkulator, który pomoże dość realnie to zrobić począwszy od zakupu działki i wszystkiego co się wiąże przed pierwszym wbiciem łopaty?
  • 7
@Lucaa_Brasi teraz tak szybko rosną ceny, że nie da rady tego zrobić. Zbyt wiele czynników. Zacząłbym od zgubnego oszacowania 300k zł za dom parterowy 100m2 podobny do domu za 150tysiecy Łukasza Budowlańca, stan deweloperski (bez działki, z robocizną).
@Lucaa_Brasi: ciezko raczej o taki kalkulator. Chociazby ceny robocizny masz rozne w zaleznosci od regionu. Koszty zwiazane z zakupem dzialki tez sa ciezkie do oszacowania - jeden notariusz chcial ode mnie 8k (razem z pcc) a inny prawie 10k. Trzeba pytac.

Ja jeszcze lopaty nie wbilem a juz wydalem 20k (wlacznie z projektem indywidualnym). Zaraz biore sie za doprowadzenie wody i pojdzie kolejne 5.5k. (A moglo ponad 8.5k)
@Lucaa_Brasi: policz całe zapotrzebowanie na materiał -> idź na skład budowlany/betoniarni/tartaku z tą tabelką i oni Ci policzą ile Cię to wyjdzie za poszczególne materiały. Znajdź ekipę -> zrób wycenę.

Do podanej ceny dodaj zapasu 20% i będziesz miał mniej więcej koszta ( ͡° ͜ʖ ͡°)